Drábek: Předsednictvo TOP 09 dnes bude jednat o situaci kolem VV

Jaromír Drábek v diskusním pořadu TV Prima uvedl, že se v neděli v podvečer mimořádně sejde předsednictvo TOP 09, aby jednalo o situaci ve vládě vzhledem k dění kolem nejmenší koaliční strany.

(čtk)

15.05.2011 12:30

Dr_bek_mediafax_mirek_czernek

Podle Jaromíra Drábka je potřeba udržet koalici kvůli reformám. Foto Mirek Czernek, Mediafax

Předsednictvo koaliční strany TOP 09 se v neděli v podvečer mimořádně sejde, aby jednalo o situaci ve vládě vzhledem k dění kolem nejmenší koaliční strany, Věcí veřejných. V nedělním diskusním pořadu TV Prima to řekl místopředseda TOP 09 a ministr práce Jaromír Drábek s tím, že jeho strana považuje situaci za vážnou. Informaci o jednání potvrdila ČTK také mluvčí strany Alžběta Plívová.

V souvislosti s únikem tajně pořízené nahrávky z porady vedení VV, kde zazněly kontroverzní výroky, se v ostatních dvou vládních stranách objevily úvahy o konci vládní spolupráce s VV. Drábek ale zastává názor, že je přednější udržet současnou vládní koalici. Nové volby by podle něj zpozdily reformy nejméně o rok.

„Pokud zvážíme rizika toho, že by v tuto chvíli se odsunuly reformy v podstatě na neurčito, tak pořád ještě ty přednosti udržení koalice jsou vyšší,“ řekl Drábek. „Ale my o tom průběžně diskutujeme, shodou okolností dnes odpoledne máme mimořádné předsednictvo TOP 09,“ dodal. Výsledek jednání nechtěl předjímat. „Já jenom avizuji, že o tom velmi hluboce diskutujeme,“ podotkl.

Se svým oponentem v debatě, stínovým ministrem ČSSD Janem Mládkem, se Drábek shodl, že současná situace ohrožuje důvěryhodnost koaličních partnerů i politiky jako celku. Mládek zopakoval stanovisko ČSSD, že nejlepším řešením by byly předčasné volby. Věci veřejné podle Mládka podvedly své voliče.