Televizní počítání kalorií

Televizi jako určující rámec pro vyprávění svého příběhu uvádí tento týden ve hře Modelky XXL brněnské HaDivadlo. Že to s filmem nemá nic společného? Má. Střih.

(ib)

10.01.2010 08:00

Venda

Rotoped a televize jsou moderní artefakty, které žijí v naprosté symbióze. Foto HaDivadlo

Televizní médium může opanovat kdejakou sféru. Je tématem filmů, filmy se zase točí pro něj. Skoro se zdálo, že mu bude s nástupem digitálního věku konec. Ale kdeže. Nad sen být v televizi není. Proto je televize ideálním objektem divadelní reflexe a dekonstrukce.

Televizi jako sféru rozsuzující kvalitu existence jedince tematizuje brněnské HaDivadlo ve hře Venduly Borůvkové, režírované Jankou Ryšánek Schmiedtovou, Modelka XXL aneb Moje stehna v proklatým detailu. Kandidátka do soutěže krásy plnoštíhlých žen natáčí svůj příběh na video, aby oslovila televizní diváky.

Používá různá zobrazení svých verzí osobnosti, aby oslovila cílovou skupinu, o níž vlastně nic netuší. Možnosti stylizace jsou nepřeberné, kamera pomáhá odkrýt všechny možné vrstvy osobnosti. A skoro všechny jsou falešné. Hru pro televizní diváky můžete vidět v brněnském HaDivadle ve čtvrtek 14. ledna v 19:30.

Premiéra hry Modelka XXL se konala v sobotu 9. ledna. Recenzi si můžete přečíst již v úterý na stránkách Deníku Referendum.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.