Pět moravských vinařských vsí se zvelebí za prostředky EU

Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a Vrbice tvořící mikroregion Modré hory začnou používat elektronický infromační systém pro turisty. Pro oblast je vinařská turistika klíčovým zdrojem příjmů.

(čtk)

07.02.2011 14:00

367879_mediafax_jaromir_chalabala

Na rozdíl od české vlády přičinliví moravštví vinaři si k evropským dotacím cestu prošlapali. Foto Jaromír Chalabala, Mediafax

Vinařský mikroregion Modré Hory na Břeclavsku spustí na jaře nový elektronický informační systém, jehož prostřednictvím chce informovat turisty o možnostech ubytování, stravování či otevřených vinných sklípcích. Investici do systému ve výši pěti milionů korun získal mikroregion z fondů EU, řekl ČTK starosta Velkých Pavlovic Pavel Procházka.

Do mikroregionu patří Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a Vrbice. Z místní vinné produkce je známé především červené víno, například Frankovka, Modrý Portugal nebo Svatovavřinecké.

„Každá z pěti obcí získá v rámci tohoto projektu jeden venkovní informační kiosek, kde návštěvníci obce mohou načerpat informace o službách včetně aktuálních společenských akcí," uvedl Procházka.

Pro obce na okraji Jihomoravského kraje je vinařská turistika, v posledních letech navázaná i na cykloturistiku, podstatným zdrojem příjmů. Uživí se díky ní nejen místní vinaři a restauratéři, ale i provozovatelé ubytoven.

Velké Pavlovice v současnosti pracují na dalším vinařském projektu. Během několika měsíců by v nich měla vyrůst vinařská ulička, v níž investoři vybudují šestnáct nových vinných sklepů v netradičním stylu. Město již vykoupilo pozemky, na kterých se budují originální barevné domky s vinařskými sklípky.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.