Ministr Chalupa zahájil personální změny

V pondělí jmenovaný ministr životního prostředí Tomáš Chalupa přizval ke spolupráci bývalého poslance za ODS Libora Ježka. Měl by se stát státním tajemníkem, zodpovědným za protikorupční politiku ministerstva.

(čtk)

18.01.2011 17:07


Spoluautor: Hana Holcnerová

131479_mediafax_tomas_tkacik

Libor Ježek pózuje fotografovi. Foto Tomáš Tkáčik, Mediafax

Nový ministr životního prostředí Tomáš Chalupa si přivede na úřad bývalého poslance za ODS a místopředsedu sněmovního kontrolního výboru Libora Ježka. ČTK o tom v úterý informovala mluvčí ministerstva Michaela Jendeková s tím, že Ježek bude státním tajemníkem.

Jaké kompetence bude mít, Jendeková nevyjasnila. Dosavadní Ježkova profesní činnost ve sněmovním výboru ale dle ní zapadá do avizovaného Chalupova záměru dosáhnout otevřené a průhledné správy ministerstva.

„Od Libora Ježka si slibuji, že bude společně se mnou pracovat na navrácení ztracené důvěryhodnosti ministerstva na veřejnosti. Jeho práce v kontrolním výboru Sněmovny byla příkladná. Dlouhodobě se věnoval potírání neprůhledné byrokracie ve veřejné i privátní sféře. Většina jím šetřených kauz byla často předmětem zájmu sdělovacích prostředků, věnoval se například velmi intenzivně kauze kolem Nejvyššího kontrolního úřadu," uvedl k osobě nově nastupujícího ředitele Chalupa v tematické tiskové zprávě s tím, že od něj podobné nasazení očekává i v nové funkci.

Na ministerstvu bude podle Chalupy nikoli kvůli politice, ale proto, aby řídil úřad podle hesla „Padni komu padni".

K budoucímu působení Libora Ježka na ministerstvu životního prostředí řekl Deníku Referendum předseda ekologického sdružení Děti Země Miroslav Patrik, že považuje za dobré, budou-li na ministerstvo přizváni lidé, kteří se v minulosti zabývali potíráním byrokracie a korupce. „Je lepší, přichází-li někdo, kdo nemá v oblasti ochrany životního prostředí podivnou minulost. Ministr Chalupa se v minulosti vůči občanským sdružením vymezil negativně, Ježek takovou minulost nemá. Uvidí se, jak se osvědčí,“ dodal Patrik.

Libor Ježek se narodil v roce 1961 ve Varnsdorfu. Vystudoval ekonomiku a řízení elektrotechnického průmyslu na ČVUT v Praze. Po studiu pracoval v ZSE Elektro-Praga s.p. v Jablonci nad Nisou na pozici vedoucího informační soustavy. Mezi lety 1991 a 1993 působil ve funkci ředitele Finančního úřadu v Tanvaldě. Později vedl ekonomické oddělení a byl společníkem ve firmě Jablotron s. r. o. V roce 1995 získal oprávnění daňového poradce a o dva roky později byl jmenován auditorem. V letech 20062010 působil ve Sněmovně jako místopředseda kontrolního výboru. Od roku 2002 do loňska vykonával také funkci zastupitele města Tanvald.

Uvedení Ježka do funkce je první změnou v personálním obsazení vedení ministerstva po pondělním příchodu nového ministra.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.