Dočasným nástupcem Oldřicha Martinů bude jeho náměstek

Nejvyšší post u policie bude po rezignaci Oldřicha Martinů zastávat až do výběru nového policejního prezidenta současný ekonomický náměstek prezidia Jiří Novák. Termín výběrového řízení zatím určen není.

(hh)

31.12.2010 17:31

416541_mediafax_petr_strompf

Výběr budoucího policejního prezidenta, který nahradí Oldřicha Martinů, je zatím v nedohlednu. Foto Petr Štrompf, Mediafax

Po odchodu policejního prezidenta Oldřicha Martinů, který 22. prosince rezignoval, bude policii prozatímně řídit ekonom Jiří Novák. Informuje o tom server novinky.cz, kterému ji potvrdila Martina Matlochová z tiskového odboru ministerstva vnitra.

Nový policejní prezident vzejde z výběrového řízení, ke kterému bude ustavena komise. Měli by v ní zasednout kromě odborníků i zástupci parlamentních stran.

„Žádnou nabídku jsme doposud nedostali a prostřednictvím předsedy strany Bohuslava Sobotky se nyní ministra Johna ptáme, jak konkrétně má výběr vlastně vypadat,“ řekl k tomu serveru novinky.cz stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc. Podle něj sociální demokracie vyšle do komise svého experta pouze za předpokladu, že bude jeho výběr apolitický.

„Výběrová komise má doporučující a poradní charakter. Podle zákona ustanovuje policejního prezidenta do funkce ministr vnitra, který bude jistě plně přihlížet k doporučení výběrové komise, tedy vybranému nejvhodnějšímu kandidátovi,“ upřesnila ve čtvrtek Matlochová.

Koaliční smlouva požaduje, aby výběr policejního prezidenta podléhal souhlasu premiéra, kterému se podle novinek.cz Johnem doposud navržení kandidáti nezdáli vhodní.

Ministr vnitra Radek John doposud k výběru policejního prezidenta uvedl, že policie pod novým vedením nepotřebuje „další překotné legislativní změny ani převratné reformy“, ale spíše hledání vlastních vnitřních rezerv, ať už systémových, ekonomických či personálních.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.