Česká biskupská konference schůzuje, projedná také zneužívání mládeže

V úterý zahájené plenární zasedání biskupské konference má bohatý program. Zdeněk Rotrekl převezme cenu za básnickou tvorbu, biskupové projednají přípravy budoucích významných církevních událostí a věnovat se chtějí také zneužívání mládeže duchovními.

(hh)

12.10.2010 18:31

371737_mediafax_mikulas_krepelka

Arcibiskup Dominik Duka prosí o podporu. Foto Mikuláš Křepelka, Mediafax

Ve dnech 12. – 13. října se ve Vranově u Brna scházejí čeští, moravští a slezští biskupové spolu se zástupci ženských a mužských řeholí na 82. plenárním zasedání České biskupské konference (ČBK). Informuje o tom tisková zpráva na jejím webu.

Plenární zasedání řídí pražský arcibiskup Dominik Duka, úvodní slovo pronesl olomoucký světicí biskup Josef Hrdlička. Jednání ČBK se účastní apoštolský nuncius arcibiskup Diego Causero, který v úvodu shromážděné biskupy pozdravil.

Na závěr prvního dne zasedání budou biskupové slavit mši svatou v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla. Hlavním celebrantem bude plzeňský biskup František Radkovský a v homilii k věřícím promluví předseda ČBK a pražský arcibiskup Dominik Duka. Po mši svaté předá arcibiskup Duka brněnskému básníkovi Zdeňku Rotreklovi při příležitosti jeho devadesátých narozenin ocenění „za osobní statečnost a přínos spirituální poezii".

Během dalšího programu zasedání budou biskupové seznámeni s průběhem příprav Národní děkovné pouti do Říma ve dnech 9. - 11. listopadu 2010. Projednávat budou i přípravu na rok 2013, ve kterém uplyne 1150 let od příchodu věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu.

Na jednání by měl též zaznít návrh zahájení diecézního kanonizačního procesu pátera Václava Drboly. Dále biskupové také chtějí ustanovit pracovní skupinu pro zpracování a sjednocení zásad prevence proti možnému zneužívání mládeže duchovními. Na závěr proberou přípravy na Světové dny mládeže v Madridu v roce 2011.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.