Odbory odmítly Drábkův návrh na rozšíření pásmového odměňování

Odbory nesouhlasí s návrhem ministra Jaromíra Drábka na rozšíření takzvaného pásmového odměňování. Argumentují tím, že zákoník práce přikazuje povinnost rovného odměňování za stejnou práci.

(čtk)

01.10.2010 15:20

366749_mediafax_mirek_czernek

Alena Vondrová: Je nepřípustné, aby byli zaměstnanci jednotlivých správních a jiných institucí odměňováni za práci stejné hodnoty rozdílně. Foto Mirek Czernek, Mediafax

Odbory nesouhlasí s návrhem ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) na rozšíření takzvaného pásmového odměňování, který na svém zasedání 22. září schválila vláda. Za odbory sdružující zaměstnance z rozpočtové sféry to dnes v Senátu na konferenci o tarifních platech oznámila jejich předsedkyně Alena Vondrová.

„Ve všech jednáních, která proběhla, se odbory (s vládou) na ničem nedohodly a dnes tímto způsobem poprvé zveřejňují své stanovisko," řekla Vondrová. Navržené změny platového systému podle odborů představují destrukci tarifního systému. Nové znění by vládě umožnilo stanovení libovolného počtu platových stupnic s různě modifikovaným počtem platových stupňů. Jedinou konstantou by zůstal současný počet platových tříd.

„Nelze to vůbec nazvat zrušením platových stupňů, nic takového se neděje," oponoval Drábek, návrh označil za základ pro další jednání.

Návrh vládě umožní stanovit jednotlivé platové tarify v příslušných platových třídách a platových stupních na základě jejího rozhodnutí. Jediné, co nebude moci měnit, jsou minimální platové tarify. „Nad rámec dosavadních platových předpisů se nově navrhuje možnost sjednání smluvních platů," konstatovala Vondrová. Drábek uvedl, že smluvní platy by dostávali jen špičkoví odborníci. Chce na toto téma s odbory ještě jednat.

Vondrová zdůraznila, že pro zaměstnance veřejného sektoru je navrhovaná úprava nepřijatelná, porušila by současný systém odměňování a právo na spravedlivou odměnu za práci. Odborářka uvedla, že zákoník práce přikazuje povinnost rovného odměňování za stejnou práci. „Je nepřípustné, aby byli zaměstnanci jednotlivých správních a jiných institucí odměňováni za práci stejné hodnoty rozdílně," řekla Vondrová.

U smluvních platů z návrhu podle Vondrové vůbec nevyplývá, jakým způsobem by byl stanoven okruh odborníků, pro které by se platy stanovovaly. Realizace tohoto ustanovení by podle odborů ještě více zvýraznila a prohloubila nerovnost v odměňování. Vzhledem k předem danému množství prostředků na mzdy by se prostředky na smluvní platy získaly na jejich úkor. Drábek toto tvrzení odmítl. Podle něj i odboráři přiznávají, že ve státní správě nestačí tarifní plat na to, aby získala skutečně špičkového experta na určité pozice.

Vondrová také uvedla, že smluvní platy ve státní a veřejné správě nejsou v žádné členské zemi EU. Opatření by znamenalo pokles reálných i nominálních mezd. To by vedlo k demotivaci zaměstnanců, diskriminaci a destabilizaci pracovních kolektivů. „Vytvářelo by prostor pro nepotismus (preferování přátel, příbuzných), klientelismus, korupci a politizaci veřejné správy," řekla Vondrová. Dosavadní systém odměňování pokládají odbory za odpovídající, a to i v mezinárodním srovnání.

Ministr odmítl obavy, že odměňování založené více na osobním příplatku by vedlo k patolízalskému chování podřízených k vedoucím. „Takový manažer dosáhne jen toho, že jeho výkon bude nedostatečný," uvedl Drábek. Odmítl také tvrzení, že mzdy ve veřejné správě budou snižovány plošně.

Reagoval tak mimo jiné i na tvrzení místopředsedy Senátu a bývalého odborářského předáka Milana Štěcha (ČSSD), podle něhož plánované snížení objemu peněz na mzdy bude znamenat pokles reálné úrovně vyplacených mezd o 12 procent s ohledem na inflaci. Štěch také uvedl, že Drábkovy návrhy jsou proti přijatému zákonu o státní službě. „Toto není cesta k definitivě, k modelu státní správy, která je obvyklá v západních zemích," prohlásil. Návrhem si chce podle něj vláda vytvořit prostor, aby mohla objem peněz na mzdy dál snižovat bez velkých legislativních změn. Podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) ale mají být mzdy od roku 2012 pouze zmrazeny na úroveň příštího roku.

Vláda minulý týden schválila podle Drábka rámec novely zákoníku práce, který kromě rozšíření možnosti takzvaného pásmového odměňování počítá se zrušením nastavení mezi nejvyšší a nejnižší platovou třídou a platovými stupni, díky němuž nejvyšší mzda představuje 5,1násobek nejnižšího platového ocenění. Platy by se tak už zřejmě nezvyšovaly automaticky podle délky praxe. Platových stupňů je 12, platových tříd 16.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.