Letní filmová škola bude mít nové vedení

Necelé dva týdny po ukončení 36. Letní filmové školy v Uherském Hradišti odchází Petr Korč z funkce předsedy Asociace českých filmových klubů.

(ib)

11.08.2010 17:00

Zz

Petr Korč odchází z čela AČFK i Letní filmové školy po údajně úspěšných třech letech. Důvody odchodu nejsou známy. Foto LFŠ

Z pozice předsedy Asociace českých filmových klubů, a tím i z funkce vedení LFŠ odchází na vlastní žádost Petr Korč. Svou rezignaci na pozici předsedy AČFK odevzdal Petr Korč do rukou místopředsedkyně Asociace Radany Korené, která je druhým statutárním zástupcem AČFK, a přebírá tak řízení.

Korčova rezignace přišla několik dní po skončení 36. ročníku Letní filmové školy a po třech letech ve funkci, v níž nahradil předchozího dlouholetého ředitele Jiřího Králíka. Odchod z funkce vysvětluje Korč naplněním úkolu, který si ve funkci stanovil. „Do čela Asociace jsem byl před 3 lety zvolen jako krizový manažer, který měl AČFK vyvést z hluboké krize. Svůj úkol považuji za splněný, je čas předat vedení Asociace lidem, kteří její aktivity, především pak Letní filmovou školu, mohou posunout dál.“ Petr Korč i nadále zůstává členem Rady Asociace.

Po nástupu Petra Korče do funkce v roce 2007 následovala řada dramaturgických, organizačních a ekonomických změn oproti systému fungování za Jiřího Králíka. Podle tiskových zpráv AČFK se podařilo asociaci filmových klubů oddlužit, smírem uzavřít všechny soudní spory a najít nové partnery a podporovatele. Letní filmové škole však s odchodem Jiřího Králíka vyrostla konkurence v podobě Festivalu nad řekou, který zvolil podobnou koncepci nesoutěžního filmového festivalu s filmovou osvětou. Pravděpodobně v souvislosti s FNR byl předchozí ročníky patrný úbytek návštěvníků LFŠ.

K předání funkcí mezi dosavadním a nově zvoleným předsedou AČFK dojde do konce srpna 2010.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.