Zprávu o propadu Blanky Metrostav má, ukáže ji jenom radním

Zástupce Metrostavu předal magistrátu dokumentaci k úternímu propadu pražského tunelu Blanka. Sloužit má jako podklad pátečního jednání Rady hlavního města. Zveřejňovat se nebude. Alespoň ne do té doby, než si ji přečtou radní.

(čtk)

08.07.2010 17:48

277751

Tunel za pětadvacet miliard se staví už tři roky. Od středy je ale pauza, kterou nařídil báňský úřad kvůli novému propadu. Foto Michal Kalášek, Mediafax

Firma Metrostav předala Praze zprávu o tom, co se stalo v místě propadu tunelu Blanka v Praze 6. ČTK to řekl mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. Hlavní město ale dnes obsah dokumentu nezveřejní, v pátek se jím bude zabývat rada města na svém mimořádném jednání.

Zprávu podle Wolfa převzal kolem šestnácté hodiny ředitel odboru městského investora Jiří Toman. „Zpráva se zpracovává pro zítřejší (páteční) jednání rady města," uvedl Wolf. Dokud rada dokument neprojedná, nebude podle Wolfa zveřejněn.

Rozestavěný tunel Blanka se propadl v noci na úterý v zahradě budovy ministerstva kultury. Pod zeminou zůstal uvězněn dělník v bagru. Záchranáři jej vysvobodili po několika hodinách. Na místě vznikl kráter o rozměrech 20 krát 35 metrů. Kvůli propadu podali pražský primátor Pavel Bém i hlavní město trestní oznámení na neznámého pachatele.

Důvody havárie jsou zatím nejasné. Vyšetřuje je báňský úřad. Další ražbu úseku Brusnice zakázal ve středu až do té doby, dokud nebude vypracován nový geologický průzkum a přepracována dokumentace k této části stavby. Stavebníci nyní mohou pracovat v ostatních částech tunelového komplexu Blanka, které už jsou proraženy. V nich je potřeba například vybudovat obezdívku, instalovat technologie a vzduchotechniku.

Tunelový komplex Blanka, který se začal stavět v roce 2007, má být součástí severozápadní části městského okruhu. Stavební práce na tunelovém komplexu Blanka vyjdou Prahu na 21,2 miliardy korun, technologie budou stát další čtyři a půl miliardy korun.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.