Nečasovu vládu má Klaus jmenovat 13. července

Podle Reflexu by hned následující den měli začít ministři pracovat. Pravicové koalici už zbývá dohodnout se jen na kapitole zdravotnictví, ve všem ostatním už má jasno.

(čtk)

06.07.2010 09:53

338527

Premiérem už Klaus Nečase jmenoval. V polovině července jmenuje i jeho vládu. Foto Jakub Poláček, Mediafax

Prezident Václav Klaus má vládu premiéra Petra Nečase jmenovat v úterý 13. července. O den později by ministři měli převzít své úřady. Jako první o tom informoval server Reflex.cz, kterému to potvrdilo několik zdrojů blízkých odcházejícímu i budoucímu kabinetu. Také podle dřívějších neoficiálních informací ČTK by Klaus mohl nový kabinet jmenovat okolo 12. července.

„Je to nejpravděpodobnější termín a většina ministrů i předseda vlády s ním počítají,“ řekl Reflexu jeden z významných členů středopravicové koalice.

Klaus jmenoval Nečase premiérem minulé pondělí. Krátce poté prezident uvedl, že kabinet bude jmenován „v relativně brzké době“. Nečas navíc chce, aby vláda začala pracovat v polovině července, aby stihla promluvit do práce na rozpočtu pro příští rok.

Návrh na jmenování vlády, jejíž složení dohodla koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných v polovině minulého týdne, předseda ODS Nečas donese prezidentovi až po podpisu koaliční smlouvy. Ze sedmi tematických okruhů jí zbývá dokončit pouze kapitolu zdravotnictví, kterou chce uzavřít po prodlouženém víkendu.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.