Chorvatská premiérka zrušila vládě prázdniny kvůli krizi

Nejvýše postavená představitelka chorvatské pravice má za to, že by se ministři měli v čase hospodářského úpadku plně soustředit na přípravu stabilizačních opatření.

(pjed)

14.06.2010 19:32

Kosor

Jadranka Kosorová již brzy oslaví první rok ve funkci. Před vstupem do politiky pracovala jako novinářka, mimo jiné i jako válečná dopisovatelka BBC. Foto archiv Vlada.hr

Předsedkyně chorvatské vlády Jadranka Kosorová zakázala svým ministrům odjet v průběhu letošních prázdnin na dovolenou. Informaci přinesla v pondělí německá tisková agentura DPA. Podle premiérčina mínění je důležité, aby se v čase, kdy se stát potýká s hospodářskou krizí, všichni ministři naplno věnovali přípravě stabilizačních opatření.

Žádný ze členů kabinetu premiérčino rozhodnutí nekomentoval.

Křesťanská demokratka Kosorová nastoupila do úřadu loni v červenci, po rezignaci spolustraníka Iva Sanadera. S krizí se snaží bojovat úsporami a zvláštní daní, jejíž zavedení vyjednala během minulého léta se sociálními partnery.

Chorvatský zahraniční dluh je asi o čtvrtinu menší než dluh České republiky. V současnosti činí přibližně pětačtyřicet miliard eur, tedy 1,2 bilionu korun. V přepočtu na výkon ekonomiky (HDP) nicméně dosahuje devadesáti procent roční hodnoty, což je ve srovnání s ČR více než dvojnásobek.

Další informace:
DPA Croatian premier bans cabinet from going on a summer holiday
Novi list PM: Introducing Crisis Tax Was The Hardest


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.