Místo jednoho problému má vláda dva: selka Havránková má sestru

Část pozemků, které si měla podle dohody Havránková vyměnit se státem kvůli stavbě dálnice D11 do Hradce Králové, vlastní statkářka napůl se svou sestrou. Vláda bude jednat, co dál.

(čtk)

21.05.2010 19:26

52475

S dálnicí D11 stát zkrátka nemá štěstí. Foto Michal Kalášek, Mediafax

Vláda bude v pondělí znovu jednat o pozemcích potřebných pro dostavbu dálnice D11 u Hradce Králové. Vyplývá to z informací na webu vlády. Vedoucí vládního týmu vyjednávačů Michal Frankl nechce do verdiktu vlády zveřejňovat žádné podrobnosti.

„Já vám k tomu mohu pouze říci, že to bude na programu vlády,“ sdělil ČTK Frankl.

Pozemky vlastní statkářka Ludmila Havránková, se kterou se stát podle posledních informací dohodl na výměně, ukázalo se však, že zhruba tisíc metrů čtverečních vlastní Havránková napůl se sestrou Jaroslavou Štrosovou. Kvůli tomu vláda problém na svém zasedání počátkem května odložila.

„My jsme všechno sestře paní Havránkové poslali e-mailem a já nevím, jestli se už vyjádřila,“ řekl vládní zmocněnec pro dostavbu D11 Ivo Toman. Podle něj by však celý problém měla vyřešit ještě úřednická vláda, pro další informace Toman odkázal na Frankla.

Takzvaná kauza Havránková se vleče už šestnáct let. Dálnice proto zatím končí tři kilometry před Hradcem Králové. Dohoda státu s farmářkou spočívá v tom, že Havránková za své tři hektary na trase D11 dostane od státu jiné tři hektary. Dalších 130 hektarů státních pozemků má dostat selka do pronájmu.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.