Jančík a Řápková: poslední týdny s turbotitulem

Oba mají nesrovnalosti v dokumentaci související se studiem, „nestandardní" měly být i jejich zkoušky.

(jm)

14.05.2010 15:50

305665_mediafax_jakub_polacek

Jančík nedávno přišel o funkci radního na pražském magistrátu. Teď nejspíš přijde i o titul z plzeňských práv. Foto Jakub Poláček, Mediafax

V první desítce kandidátů na odebrání titulu Mgr. z plzeňských práv jsou i politici ODS Milan Jančík a Ivana Řápková. Starosta Prahy 5 a chomutovská primátorka totiž absolvovali plzeňská práva v nestandardně krátké době. Chyby v průběhu studia fakulta našla u celkem 44 absolventů magisterského studia.

„Návrhy odpoledne, případně v podvečer podepíši. Potřebuji ještě, aby si je přečetl proděkan, který je u státnic," citovala ČTK děkana právnické fakulty a lídra plzeňské kandidátky ODS Jiřího Pospíšila.

Řada lidí v Plzni studovala velmi krátce, někteří pouze v řádu měsíců. „U těchto lidí nemá univerzita ve svém archivu doloženo předchozí studium. Bude tedy na nich, aby v rámci správního řízení, které zahájí pan rektor, doložili doklady o tom, že studovali adekvátní studium na jiné právnické fakultě," citovala ČTK děkana. Řada takových studentů navíc nemá v pořádku ani další studijní záležitosti. Například u Řápkové na fakultě chybí jak písemné dokumenty o jejím studiu, tak i protokoly o její zkoušce s podpisy učitelů. Jančík měl mít nestandardní průběh státnic i celého studia.

Nesrovnalosti se studiem se v Plzni týkaly desítek lidí, odebírání titulů bylo zatím zahájeno u devíti držitelů velkých doktorátů Ph.D. a sedmi bakalářů.

Další informace:
ČTK ZČU se chystá odebírat tituly Mgr., v seznamu je i Jančík a Řápková


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.