Dzurinda se Zemanem se podpořili knihou vzájemných rozhovorů

Rozhovory bez hranic je název nové knihy společných rozhovorů expremiérů Mikuláše Dzurindy a Miloše Zemana. Dzurinda se rozhodl publikaci vydat u příležitosti dvacátého výročí sametové revoluce.

(len)

29.04.2010 17:35

306229_mediafax_jakub_deml

Miloš Zeman a Mikuláš Dzurinda pořídili knihu vzájemných rozhovorů. Ani z ní není poznat, že stojí každý na opačné straně politického spektra. Foto Jakub Deml, Mediafax

Miloš Zeman pomáhá získávat voliče slovenskému pravicovému politikovi Mikuláši Dzurindovi. Zprávu naznačující tento závěr publikovala ve čtvrtek většina slovenských médií. Před českými i slovenskými volbami vydávají expremiérové obou zemí knihu vzájemných rozhovorů Rozhovory bez hranic. Křest publikace se uskuteční v pátek v Bratislavě. Zeman se ho podle informací Hospodárských novin nezúčastní.

Kniha byla Dzurindovým nápadem u příležitosti dvacátého výročí sametové revoluce. Jak sám tvrdí, vydání knihy nebylo účelově načasované na předvolební období. Jedná se prý o náhodu. „Vydání knihy zdržela neplánovaná událost. Člověk, který naši debatu původně moderoval, z projektu odstoupil,“ vysvětlil Dzurinda s tím, že jméno onoho třetího na jeho přání uvést nemůže.

Ačkoliv Zeman tvrdí, že je přítelem jiného slovenského politika a současného premiéra Roberta Fica, rozhovory připravil s jeho úhlavním politickým konkurentem, předsedou SDKÚ-DS Dzurindou. Tématu Ficovy vlády se také při debatě oba politici mnohokrát dotkli. I Zeman si vůči svému příteli dovolil kritiku: „Kdybych byl na Ficově místě, zrušil bych rovnou daň, nedělal bych populistická opatření typu šrotovné a třináctý důchod a nikdy bych nevstoupil do koalice s Jánem Slotou.“

Zeman se s Dzurindou shodl také ve vztahu k novinářům, které český expremiér dlouhodobě uráží. Dzurinda tvrdí, že osm let nečte noviny a s novináři nepolemizuje. „Nevyplatí se šlapat v kaluži, umažeš se,“ řekl Dzurinda ve vztahu k médiím.

Zeman v současné době vede svou Stranu práv občanů – Zemanovci. Průzkumy veřejného mínění mu ale moc šancí na vstup do Parlamentu nedávají.

Další informace:
Hospodárské noviny Dzurinda „loví“ voličov na Zemana
SME.sk Zeman hovoril o Ficovom úchylnom populizme


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.