Evropané a Deštný tanec

Produkční skupina Jedefrau.org, která je podepsána již pod mnoha pozoruhodnými alternativními divadelními produkcemi, zve v úterý 8. prosince v Praze hned na dvě představení.

(rs)

06.12.2009 00:10

Foto_evropa_3

Evropané souboru Boca Loca Lab. Foto. Petr Králík

Tím prvním je v Klubu Roxy NoD repríza inscenace souboru Boca Loca Lab v režii Jiřího Adámka Evropané. Jde o divadelní kompozici inspirovanou nejotřepanějšími mediálními frázemi politiků a novinovými titulky z posledních let. Pomocí opakování, rytmizování a zhudebňování slov, pomocí jejich fragmentů, zvuků a hluků vzniká zvláštní, ale v podvědomí známý obraz Evropy.

Druhým projektem je absurdní temná groteska umělecké skupiny Handa Gote s názvem Rain Dance, spojující klišé zábavního průmyslu se skepsí pomalu rostoucí v celé západní kultuře, kde si zbloudilí démoni starého světa v nové době nevědí rady stejně jako její obyvatelé. Tu je možné 8. prosince zhlédnout ve smíchovské Meet Factory.
 
Obě umělecká seskupení patří v poslední době k tomu nejprogresivnějšímu, co se na poli pražského experimentujícího divadla děje. Zatímco však Boca Loca Lab sází na řečový výraz herce a pohrávání si s jeho možnostmi, Handa Gotte je známá především svou vášní pro nové technologie, technické vymyšlenosti, stroječky, hejblátka v kombinaci s dávnověkou nejen elektronickou veteší.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.