Policie vyšetřuje expolicistu Tichého kvůli výpovědi o Krakatici

Bývalý elitní detektiv Karel Tichý v březnu vypovídal o vazbách zavražděného Františka Mrázka na některé politiky. Policie Tichého kvůli jeho výpovědi vyšetřuje.

(red)

10.04.2010 12:00

Policie vyšetřuje bývalého elitního detektiva Karla Tichého kvůli jeho březnové výpovědi před poslanci sněmovního bezpečnostního výboru. Tichý vypovídal k policejnímu spisu Krakatice, který mapuje údajné prorůstání zločinu a politiky, policie nyní prověřuje, zda se nedopustil trestného činu pomluvy. Informuje o tom dnešní Právo. Kdo na Tichého podal trestní oznámení, není známo. Tichý se k tomu odmítl vyjádřit.

„Byly zahájeny úkony trestního stíhání, oznámení jsme obdrželi minulý týden," řekla Šárka Pokorná ze státního zastupitelství pro Prahu 1. Bývalý vyšetřovatel zavražděného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka, označovaného za šéfa podsvětí, poslancům popisoval jeho vazby na některé politiky. Zmínil přitom například bývalého ministra vnitra a místopředsedu ODS Ivana Langera. Toho pak poslanci vyzvali k odchodu z veřejného života. Ivan Langer v pátek odmítl, že by na Tichého podal trestní oznámení, ale prý to možná udělá. „Já se k určitým právním krokům teprve chystám, v tuto chvíli zvažuji různé možnosti," uvedl.

Trestní oznámení chce prý Langer podat buď na Tichého, nebo na místopředsedu Sněmovny Lubomíra Zaorálka (ČSSD), který s odkazem na svědectví Tichého konstatoval, že Langer vědomě pracoval pro organizovaný zločin.

A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.