Vydavatel Parlamentních listů koupil Pravdu, jeden z hlavních slovenských deníků

Společnost OUR MEDIA ovládaná hazardním magnátem a pravicovým senátorem Ivem Valentou má nyní v rukou platformu, kde léta publikovala liberální a sociálnědemokratická levice. Podobně silný jako Pravda je na Slovensku už jen SME či Dennik N.

(pjed)

05.03.2018 16:16

B1

Tištěných verzí Pravdy vychází denně přes 32 tisíc. Webová stránka Pravda.sk má návštěvnost přibližně 1,5 milionu. Repro DR

Akciová společnost OUR MEDIA hazardního magnáta a nestranického pravicového senátora Iva Valenty, která je v České republice známa především jako provozovatel politicko-bulvárního serveru ParlamentniListy.cz, koupila na Slovensku společnost P E R E X , a. s. – vydavatele deníku Pravda a provozovatele několika spřízněných portálů. Informoval o tom v pondělí sám deník Pravda formou řadové zprávy.

Pravda patří společně s Dennikem N a deníkem SME v současnosti na Slovensku k nejvýznamnějším nebulvárním novinám každodenní cirkulace. List, který byl před rokem 1989 tiskovým orgánem Ústředního výboru Komunistické strany Slovenska, vyrostl do dnešní podoby v minulé dekádě – v době, kdy se nepřipojil k jasně opoziční profilaci ostatních deníků vůči první vládě Roberta Fica (2006 - 2010), a stal se tak jakousi alternativní, byť v rámci hlavního proudu a pod vlivem skupiny J&T fungující platformou.

Jako první podobně velký list v dané době poskytla Pravda též prostor řadě slovenských levicových intelektuálů a akademiků. Jejich články vycházejí v deníku ještě i dnes.

Z dosud publikovaných informací není zřejmé, jak chce OUR MEDIA Pravdu změnit, respektive využít. Ostatní mediální tituly této společnosti v čele s Parlamentními listy jsou ovšem typické maximálně útočným jazykem, vytěžováním národoveckých vášní, využíváním emoce strachu i pocitu ohrožení a též všestrannou kritikou liberálních a atlantických politik.

Podle jednoho z výkladů je tomu tak po vzoru jiných politicko-bulvárních médií v zahraničí kvůli upoutání co největšího počtu čtenářů. Podle jiného slouží cíleně ruským zájmům. Objevuje se přitom i třetí výklad, že zdůrazňováním problémů západních demokracií a kulturních střetů se snaží OUR MEDIA odvádět pozornost od jiných závažných jevů, které využívá ke svému bohatnutí její hlavní akcionář Ivo Valenta – existence daňových rezidentur, ulévání peněz do daňových rájů či využívání skulin v regulaci hazardu.

„Sme radi, že sme sa dohodli na kúpe P E R E X, a.s. Na slovenskom trhu vidíme potenciál na rozvoj našich aktivít. Pravda je silná značka a máme zaujímavé projekty a plány,“ uvedl ke koupi Pravdy Michal Voráček, Valentův klíčový obchodní partner a též předseda představenstva OUR MEDIA SR a.s, slovenské akciovky vlastněné kompletně českou matkou.


Další informace:
Pravda.sk Pravda zmenila majiteľa
SITA Spoločnosť OUR MEDIA sa stala majiteľom denníka Pravda
TASR Podnikateľ Ivo Valenta kúpil denník Pravda
Dennik N Pravda zmenila majiteľa. Kúpil ju český milionár, ktorý vlastní aj dezinformačný web Parlamentní listy


A co si myslíte vy? Diskuse (1 příspěvek)

Helena Zemanová - dálný východ od Prahy

Úterý, 6.Března 2018, 06:48:9

Tipnu si jednu charakteristickou reakci:
Hlavně že je Pravda zachráněná před Sorosem.

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.