Redakce se obrací na čtenáře po roce opět s prosbou o podporu

Média jsou v čím dál obtížnější situaci nejen u nás, ale i ve světě. Příští rok bude zásadní křižovatkou pro budoucí směřování naší země. Pomozte nám být lepší a stabilnější. Máme nové plány a projekty, s vaší podporou to ale půjde lépe.

(red)

22.12.2016 16:10

A1

Deník Referendum letos oslavil sedm let své existence. Foto Michal Šindelář

Pro Deník Referendum končí úspěšný i obtížný rok. Úspěšný v tom, že se nám podařilo upevnit své postavení novin, které mají v české mediální krajině pevné místo. Vydali jsme desítky jedinečných textů, které by jinde vyjít nemohly, anebo jen v podstatně odlišné podobě.

Nechceme dnes vyzdvihovat žádné jednotlivé téma, text či autora, jen chceme v čase bilancování připomenout, že naše existence a relativně solidní kondice nejsou samozřejmostí. Rok byl pro nás obtížný proto, že se nám nepodařilo zdaleka získat všechny zdroje, v něž jsme na jeho počátku doufali.

Navíc, média jsou v čím dál obtížnější situaci nejen u nás, ale i ve světě, čím dál tím větší díl pozornosti, vlivu i výnosů z inzerce získávají sociální sítě, což je velmi často ke škodě úrovni komunikace politické veřejnosti. Byl to důležitý aspekt největších letošních otřesů: Brexitu i zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

Média všude po světě se obracejí na své čtenáře různými cestami s prosbou o podporu. I jedno z největších světových internetových médií, britský Guardian, který byl průkopníkem přístupu nabízet vše plně zdarma, se začal systematicky obracet na své čtenáře s prosbou o podporu. Navíc prostor na internetu se zahušťuje, jak na něm hledá útočiště čím dál více projektů, které již nemohou vycházet tiskem.

Náš obsah vzniká díky práci, ve které se snažíme být co nejlepší a ve které se budeme chtít pořád dál zdokonalovat. Myslíme si, že do příštího roku, který bude opravdu zásadní křižovatkou pro budoucí směřování naší země, vstoupíme v nejsilnější redakční sestavě, jaká kdy naše noviny za dosavadních sedm let tvořila. Máme nové plány i projekty. Budeme připraveni.

Ale neobejdeme se bez vaší pomoci a podpory. Pokud vám na nás záleží, čtete nás rádi, pak prosíme uvažte, zda nemůžete zřídit trvalý příkaz na naši podporu, případně ji navýšit. Vaše podpora je nejlepší zárukou naší kvality a nezávislosti. Přejeme vám vše dobré do nového, tak důležitého, roku – i v něm tu budeme pro vás.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.