Odpůrci uprchlíků napadli rodinné centrum Kašpárek v Pardubicích

V noci ze středy na čtvrtek bylo napadeno pardubické rodinné centrum Kašpárek odpůrci uprchlíků. Polili jej tekutinou nápadně připomínající krev, na místě také vylepili falešné parte za vlastizradu. Je to už čtvrtý útok na toto centrum.

(om)

07.04.2016 15:50

12928401_10206220802987292_7143416653091533480_n

Rodinné centrum Kašpárek bylo napadeno už čtyřikrát. Útok, který se odehrál v noci ze středy na čtvrtek, měl však daleko větší rozsah. Repro DR

Související

Rodinné centrum pro trávení volného času v pardubické čtvrti Dukla, které pořádá volnočasové a vzdělávací aktivity, miniškolku či program pro seniory, bylo v noci ze středy na čtvrtek napadeno. V minulém roce uspořádalo také několik humanitárních sbírek pro uprchlíky společně s Autonomním sociálním centrem Klinika. Právě ty pravděpodobně byly spouštěčem útoků, které začaly na podzim minulého roku vylepováním samolepek s texty jako „Šibenice pro vlastizrádce“.

„Je to už čtvrtý útok na naše centrum. Doteď však šlo pouze o vylepování nálepek,“ řekla zakladatelka rodinného centra Kašpárek Olga Pavlů. Útok, který se odehrál v noci ze středy na čtvrtek, měl však daleko větší rozsah. Neznámí vandalové poškodili oba vchody, výlohu i zeď vylitím několika litrů tekutiny, jež má připomínat krev.

Dále zde vylepili falešné parte se jménem a fotkou zakladatelky centra, kterou v něm označují za multikulturalistku a levicovou extremistku, kterou v roce 2021 oběsí za vlastizradu. „Nehroutím se z toho, jsem však naštvaná,“ uvedla Olga Pavlů a dodala: „Evidentně se mě snaží zastrašit, což se jim nedaří, a tak to stupňují.“ Celou věcí se již zabývá policie.

Útoků přibývá, agresivita se stupňuje
Rodinné centrum Kašpárek v Pardubicích není prvním terčem politicky motivovaného útoku v tomto roce. V únoru například napadli pravicoví extremisté Autonomní sociální centrum Klinika na pražském Žižkově dlažebními kostkami, kameny a světlicí, od které v něm začalo hořet.


Pachatelé na výlohu vylepili falešné parte se jménem a fotkou zakladatelky centra, kterou v něm označují za multikulturalistku a levicovou extremistku. Repro DR

Nejrůznější lidé z řad veřejnosti poté v rámci vlny solidarity pomohli vybrat sumu na zaplacení vymlácených oken a výloh. Pomoct můžete i v případě centra Kašpárek. Finanční dary lze zasílat na číslo účtu uvedené zde.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.