Petr Drulák opouští místo náměstka, ale po dohodě

Dosavadní náměstek Ministra zahraničních věcí Petr Drulák bude nově zodpovídat za politický kabinet ministra Lubomíra Zaorálka. Děje se tak na základě vzájemného dohody s ministrem.

(jb)

01.07.2015 15:19

Museomundial-17

Petr Drulák má na Ministerstvu zahraničních věcí zůstat i nadále, nově má mít ale na starosti politický kabinet Lubomíra Zaorálka. Foto Saša Uhlová, DR

Server Aktuálně.cz ve středu přinesl zprávu o tom, že náměstek ministra zahraničních věcí Petr Druhák se několik hodin předtím, než začal naplno platit služební zákon, musel rozloučit se svou funkcí. Původně se s ním podle serveru počítalo na místo politického náměstka ministra.

Petr Drulák má na Ministerstvu zahraničních věcí zůstat i nadále, nově má mít ale na starosti politický kabinet Lubomíra Zaorálka. „Pracovalo se s několika variantami a nakonec jsme se rozhodli pro tu variantu současnou,“ uvedl pro Deník Referendum Petr Drulák, který má nastoupit do funkce politického tajemníka ministra.

„Politický tajemník to znamená odpovědnost za kabinet a za prosazování politických priorit v rámci ministerstva, takže takhle je to pojmenované a takhle by to mělo fungovat, ve velké míře to navazuje na to, co jsem doposud dělal,“ vysvětlil Petr Drulák. Obsah jeho práce se změní například v tom, že by měl doprovázet ministra na jeho zahraničních cestách a více se věnovat přípravě jeho podkladů. „Je tam posílený vztah s ministrem,“ dodal Petr Drulák.

O změnu se podle Druláka diskutovalo nějakou dobu, ale konečné rozhodnutí padlo skutečně nedávno. „Je to otázka vzájemné dohody, takhle jsme se dohodli s ministrem, mně to dává smysl,“ uvedl Drulák. Politickým náměstkem se má na Ministerstvu zahraničních věcí stát Lukáš Kaucký, který doposud působil jako náměstek pro řízení sekce logistiky a služeb.

Petr Drulák byl v pozici náměstka v minulosti kritizován za snahu revidovat českou zahraniční politiku a odklon od dědictví Václava Havla. V rozhovoru pro Deník Referendum později uvedl, že mu ve skutečnosti šlo spíše o vyrovnání se s Havlem než o odstřižení se od něj.

„Smysluplně na někoho navázat je přeci možné až po kritickém vyrovnání se s ním. Masaryk, když se s někým vyrovnával, tak na něm obvykle nenechal nic suchou. Ale to, že dotyčnému věnoval intelektuální úsilí, bylo právě u něho znakem, že jde o důležitou intelektuální osobnost, na jejíž práci stojí za to navazovat,“ zdůraznil tehdy Petr Drulák.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.