Soutěž Do práce na kole přilákala šest tisíc lidí. Hlásit se lze do pondělí

Necelý týden před koncem registrace hlásí organizátoři soutěže Do práce na kole zájem téměř šesti tisíc lidí. Kvůli státnímu svátku a víkendu rozhodli prodloužit registraci do pondělí. Loňská rekordní účast 5768 soutěžících bude překonána.

(vd)

29.04.2015 10:16

Automat

Jen v Praze si nenechá ujít možnost šlápnout do pedálu více než 2000 lidí, v Brně je přihlášena téměř tisícovka. Foto web iniciativy Auto*Mat

Necelý týden před koncem registrace se do soutěže Do práce na kole zapojilo téměř šest tisíc lidí, další stovky se podle organizátorů hlásí na poslední chvíli. Z důvodu státního svátku a následného víkendu se organizátoři rozhodli prodloužit registraci do pondělí. V tento den se i poprvé vyjede do práce na kole.

Možnost přihlásit se mají zájemci na webu dopracenakole.net. Již nyní je zřejmé, že loňská rekordní účast 5768 soutěžících bude letos překonána. Oproti minulému ročníku stoupl počet zapojených měst z devatenácti na šestadvacet.

„Vzhledem k tomu, že v současné chvíli se zaregistrovalo téměř šest tisíc účastníků a v procesu je dalších více než dva tisíce registrací, je zřejmé, že do práce na kole bude letos jezdit dosud nejvíce lidí za celou pětiletou historii soutěže,“ uvedli organizátoři.

Jen v Praze si nenechá ujít možnost šlápnout do pedálu více než 2000 lidí, v Brně je přihlášena téměř tisícovka a Olomouc je město s prozatímní třetí nejvyšší účastí. Nastolit nový trend a změnit dopravní návyky lidí se snaží organizátoři i v menších městech.

„Zapojení se do kampaně Do práce na kole v Novém Jičíně byl další logický krok v naší cyklostrategii. Vstoupili jsme do Asociace měst pro cyklisty a chceme zvýšit podíl cyklodopravy v našem městě, postavili jsme novou cyklostezku a zadali projekty na cyklistická dopravní opatření ve městě. Takže účast v soutěži je nasnadě,“ říká koordinátorka kampaně Nového Jičína Michaela Mrklovská.

I letos se zápolí v řadě kategorií o hodnotné ceny. K těm základním patří pravidelnost, výkonnost, ZOOT šik na kole a cykloopatření. Firmy, které poskytují svým zaměstnancům dojíždějícím do práce na kole nejlepší cyklopodmínky, se již tradičně utkají o titul Cyklozaměstnavatel roku a nejlepší z nich se bude těšit z výhry městského kola.

Letošní novinkou usnadňující účastníkům zapisování jízd je aplikace zaznamenávající ujeté trasy do registračního systému, která pomůže uživateli vyhledat nejen nejvhodnější cestu z domova do práce, ale i zaznamenat počet ušetřených škodlivin při jízdě do práce na kole.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.