Letošní brněnská Velká jarní cyklojízda dorazí na stadion za Lužánkami

Legendární brněnský fotbalový stadion za Lužánkami se po čtrnácti letech opět otevře veřejnosti. Proběhne tu zakončení Velké jarní cyklojízdy. Podle organizátorů by se jí mohlo zúčastnit až 1500 lidí. Bude mezi nimi také primátor Petr Vokřál.

Po téměř čtrnácti letech otevře své brány veřejnosti fotbalový stadion za Lužánkami. Ve čtvrtek tu totiž zakončí svou trasu letošní Velká jarní cyklojízda – tradiční akce propagující jízdu na kole ve městě, kterou letos pořádá Brno na kole, Nadace Partnerství a sdružení fanoušků Věříme Zbrojovce.

Stejně jako blížící se květnová kampaň Do práce na kole nese i letošní cyklojízda podtitul Ve vší parádě. Na facebooku je zatím přihlášeno více jak tisíc Brňanek a Brňanů. Ve čtvrtek se mezi nimi objeví i fotbalista Petr Švancara nebo brněnský primátor Petr Vokřál.„Chceme všem ukázat, co se nám za poslední týdny povedlo a jaký kus práce jsme odvedli. Za to patří dík všem brigádníkům a já doufám, že díky čtvrteční cyklojízdě se o dění na stadionu začnou zajímat i lidé, kteří třeba fotbalu neholdují,“ uvedl Petr Švancara, který za Lužánkami chystá rozloučení se svou fotbalovou kariérou.

Připomíná také, že legendární stadion je unikátním místem, které nemá v kraji obdoby. „V budoucnu se zde nemusí hrát jen fotbal, ale mohou zde být i velké koncerty a další akce,“ vysvětluje Švancara. Pořadatelé se na spojení cyklojízdy a stadionu za Lužánkami domluvili na poslední chvíli.

„S nápadem ukončit cyklojízdu na tomto legendárním stadionu přišli sami organizátoři ,Švancarových´ brigád. Tento nápad podpořili i brněnští radní a tak stadion po téměř čtrnácti letech opět ožije,“ upřesnil Michal Šindelář z Brna na kole, které se podpoře cyklistiky věnuje dlouhodobě.

Samotná cyklojízda startuje v 18.00 z Moravského náměstí od kina Scala, kde proběhne krátký předprogram celé akce. „Chceme účastníkům v první řadě představit květnovou kampaň Do práce na kole, která se letos koná v šestadvaceti městech včetně Brna. Také představíme systém veřejného sdílení kol s názvem Rekola,“ vysvětluje Martin Gillár z Nadace Partnerství.

Cyklojízda se vydá z centra Brna směrem na Slovanské náměstí a nazpět ke stadionu. Stadion za Lužánkami se otevře po sedmé hodině večerní. Připraven je doprovodný program i občerstvení. „Veřejnosti budou přístupné prostory podél tribun. Na hřiště, kde je čerstvě zasetá tráva, i na hlavní tribunu je vstup přísně zakázán,“ zdůrazňuje za sdružení Věříme Zbrojovce Marek Fišer.

A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.