Staronový starosta Vsetína Jiří Čunek chce zase stěhovat chudé lidi z bytů

Jiří Čunek se po dlouhých jednáních opět stal starostou Vsetína. K funkci mu nakonec pomohly hlasy Koalice pro otevřený Vsetín. Ve staronové funkci navázal na svou dřívější politku.

(rk)

13.03.2015 17:01

151889_mediafax_pavel_dvorak

Jiří Čunek se znovu stal starostou díky hlasům Koalice pro otevřený Vsetín. Foto Pavel Dvořák, Mediafax

Jiří Čunek je opět starostou Vsetína. Bývalý senátor je ve funkci od prosince loňského roku, kdy jako lídr KDU-ČSL vyhrál volby. Starostou se stal paradoxně díky hlasům Koalice pro otevřený Vsetín, kterou tvoří členové Strany Zelených, Pirátů a Vsetínského fóra.

V průběhu kampaně se tato koalice proti politice Jiřího Čunka silně vymezovala. Podporu menšinové koalici KDU-ČSL, ANO a STAN později odůvodnili tím, že tato koalice byla jako jediná ochotná prosadit některé body jejího programu.

Ve staronové funkci Čunek navázal na svou dřívější politiku. Opět chce přitvrdit postoj radnice proti neplatičům. Zřídil kvůli tomu pracovní skupinu, jejímž hlavním úkolem je podle tiskové zprávy vsetínského magistrátu „komplexní řešení problematiky nepřizpůsobivých obyvatel města“.

Pracovní skupina se má primárně zabývat dluhy na nájemném v městských bytech „Musíme se zamyslet nad tím, zda náš postoj vůči neplatičům či jiným občanům, kteří mají opakované problémy s dodržováním pořádku, není v některých případech příliš vstřícný. Jistě najdeme případy, kdy budou tito lidé nuceni opustit městské byty a možná i město,“ řekl starosta Vsetína Jiří Čunek.

S vystěhováváním chudých lidí má současný starosta Vsetína bohaté zkušenosti. Před devíti lety nechal zbourat pavlačový dům u polikliniky, přičemž jeho obyvatele vystěhoval na okraj města do obytné oblasti Poschlá. Na tomto místě pak vznikla sociálně vyloučená lokalita.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.