Hudeček s Vávrou odešli z TOP 09. Strana jejich rezignaci přijala

Kandidát TOP 09 na pražského primátora Tomáš Hudeček rezignoval spolu s Jiřím Vávrou na členství v TOP 09. Předsednictvo jejich rezignaci přijalo, do týmu pro vyjednávání o koalici v Praze nominovalo Marka Ženíška, Václava Novotného a Jiřího Nouzu.

(vd)

15.10.2014 11:46

Hude_ek

Tomáš Hudeček primátorem nebude. Alespoň ne za TOP 09. Foto web TOP 09

Pražský primátor Tomáš Hudeček a předseda pražské TOP 09 Jiří Vávra rezignovali na členství v TOP 09. Učinili tak po vzájemných sporech, dle svých slov nechtějí poškodit TOP 09. Předsednictvo druhé nejsilnější strany v pražských komunálních volbách jejich rezignaci přijalo.

„Předsednictvo strany bere na vědomí rezignaci Tomáše Hudečka a Jiřího Vávry na členství v TOP 09. Předsednictvo strany vyjadřuje Tomáši Hudečkovi a Jiřímu Vávrovi poděkování za skvělou práci, kterou odvedli na pozici primátora a náměstka primátora hlavního města Prahy,“ uvedla TOP 09 v tiskovém prohlášení.

Vedení TOP 09 zároveň ustavilo nový tým pro vyjednávání případné koalice v Praze ve složení: místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek a viceprimátoři Václav Novotný a Jiří Nouza. TOP 09 neobhájila v Praze pozici nejsilnějšího subjektu, skončila těsně druhá za hnutím ANO.

Vávra, byť byl předsedou pražské TOP 09 a prvním náměstkem primátora, nebyl na kandidátce TOP 09 v pražských komunálních volbách. Vzápětí po volbách na Hudečka zaútočil, výsledek TOP 09 označil za prohru a Hudečka vyzval k rezignaci.

Primátor kontroval v úterý, Vávru vyzval k odchodu ze strany, jako důvod uvedl fotografie, které média zveřejnila. Vávra je na nich zachycen na údajné narozeninové oslavě podnikatele Tomáše Hrdličky.

Podle prvního místopředsedy TOP 09 je odchod Vávry a Hudečka prvním krokem na cestě ke sjednocení pražské TOP 09. „Není nic horšího, než mediálně přetřásané rozpory vrcholných politiků strany. Navíc jde o rozpory osobní, nikoli programové,“ zdůraznil Kalousek v rozhovoru pro ČT24.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.