Vláda chce nastartovat pozitivní změny

Na probíhající mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny vláda překládá balíček legislativních opatření, které zahrnují například zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, zavedení druhé snížené sazby DPH či spuštění zákona o státní službě.

Vládní koalice na právě probíhající mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny předkládá balíček důležitých legislativních opatření. Jejich cílem má být nastartovat v České republice pozitivní změny a napravit chyby předchozích pravicových vlád.

Jedná se například o zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, zavedení druhé 10% snížené sazby DPH na nenahraditelnou dětskou výživu, léky a knihy, zrušení sjednocení sazeb DPH na 17,5 %, spuštění zákona o státní službě či zavedení porodného na druhé dítě ve výši 10 tisíc Kč.

Součástí opatření je i vládní novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, která má za cíl zastavit zneužívání doplatku na bydlení a zamezit obchodu s chudobou. Vláda chce přestat vyplácet doplatek na bydlení v nevyhovujících prostorách v ubytovnách, které jsou financovány v nepřiměřené výši ve prospěch jejich provozovatelů.


Právě probíhající schůze Poslanecké sněmovny rozhodně o řadě důležitých opatření. Foto Mikuláš Křepelka, Mediafax 

Vládní koalice také usiluje o změny v daních z příjmů, které zahrnují zvýšení slevy na druhé a další dítě, obnovení základní slevy na dani pro pracující důchodce a omezení výdajových paušálů pro OSVČ. Živnostníci budou moci paušály 60 a 80 % využít jenom do dvou milionů ročního příjmu, má se tak zabránit jejich zneužívání.

Dalším z opatření, které chce vláda prosadit, je i novela zákona o pedagogických pracovnících. Ta má zabránit riziku, že na některých školách v České republice nebude možné zabezpečit vzdělávání. Novela se týká 11 090 učitelů, kteří nesplňují předpoklad odborné kvalifikace anebo ještě nezahájili studium, kterým tento předpoklad získají.

A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.