Bém se své defenestrace nejspíše nezúčastní

Praktiky Bémova magistrátu, který na jednu stranu rozhazuje tam, kde by neměl, a na druhou šetří, kde by měl přidat, vyústí ve středeční symbolické vyhození konšelů z okna.

(jm)

16.02.2010 17:22

Defenestrace

Má to být sice happening, ale nikoli Otázky Václava Moravce. Logo defenestrace.com

Symbolické vyhození z okna chystají pražskému primátorovi Pavlu Bémovi (ODS) lidé nespokojení s praktikami pražského magistrátu, kteří se dávají dohromady na sociální síti Facebook. Akce, kterou organizátoři naplánovali na středu 17. února ve čtyři hodiny odpoledne před sídlem magistrátu na Mariánském náměstí, by se mohlo zúčastnit přes dva tisíce lidí. Přesný počet účastníků ale zatím organizátoři netuší.

Asi padesátiminutová demonstrace má být nepolitická. „Budeme protestovat obecně proti korupci na radnici a způsobu zacházení se veřejnými financemi. Protestu se nebudou účastnit žádní politici," řekla Deníku Referendum organizátorka defenestrace Alexandra Hroncová.

Během protestu, který bude moderovat herec Jan Zadražil, by měli vystoupit představitelé občanských sdružení s informacemi o jednotlivých aspektech podivného hospodaření pražského magistrátu.

„Rušení linek MHD a omezení provozu metra, předražené zakázky na výběrová řízení všeho druhu, kulturou počínaje a personalistikou konče, to je už nadále neúnosné," uvádějí organizátoři na svých internetových stránkách. Dávají zde také opakovaná tvrzení magistrátu o nutnosti úspor ve veřejné dopravě do souvislosti s velkorysým utrácením na pochybné projekty typu Opencard.

„Nepřihlížejme nadále tomu, jak zcela bezskrupulózní individua zneužívají svých postů pro sebe, aniž by chápali, že politika je především řehole, nikoliv způsob, jak snadno přijít k penězům," uvádějí na svých stránkách organizátoři.

„Kdyby se to dělo ve Francii, už hoří auta a létají molotovy," komentovala apatii Pražanů Hroncová s tím, že plánovaná protestní akce bude zcela nenásilná, takže své vlastní defenestrace se klidně může zúčastnit i sám primátor. „Samozřejmě přijít může, v tom mu nikdo nebrání, ovšem nebudou to žádné Otázky Václava Moravce. Lidi nebudou chtít diskutovat, budou chtít, aby odstoupil," uvedla Hroncová.

Primátor se ale své defenestrace podle sdělení tiskového mluvčího magistrátu Jiřího Volfa „zatím v plánu zúčastnit nemá". Definitivně se ale prý rozhodne až zítra.

Další informace:

Facebook Čtvrtá pražská defenestrace
Defenestrace - internetové stánky


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.