Opencard sám sobě?

Kontroverzní pražskou kartu zřejmě vymyslel a realizoval jeden člověk. Vyplývá to z vlastností počítačového souboru s podmínkami výběrového řízení.

(jm)

10.02.2010 19:25

255939_mediafax_jiri_rubes

Podle Jany Ryšlinkové je jako autor podmínek pro výběrové řízení uveden jeho pozdější vítěz. Foto Jiří Rubeš, Mediafax

Související

Majitel firmy Haguess Jaroslav Turek je zřejmě autorem podmínek výběrového řízení, ve kterém jeho firma vyhrála zakázku na realizaci pražské Opencard. Je proto pravděpodobné, že výběrové řízení ušil na míru sám sobě. A to přesto, že se k podmínkám výběrového řízení hlásí magistrátní odbor informatiky, který je měl vypracovat na základě podkladů firmy Allshare.

Jak ale informoval server iDnes.cz, opoziční zastupitelka a kritička praktik ODS na pražském magistrátu Jana Ryšlinková (EDS) odhalila, že po rozkliknutí vlastností počítačového souboru s podmínkami se jako autor objeví Turek. Ten je zároveň ve vedení firem Allshare, která magistrátu podmínky připravovala, a Haguess, která na základě těchto podmínek vyhrála.

Dosud se spekulovalo o personálním propojení obou firem. Nyní se zdá, že stamilionovou zakázku pražského magistrátu inicioval a nakonec i získal jediný člověk.

Podle ředitele společnosti Haguess ale Turkovo jméno vlastně v dokumentu nemá co dělat, firma Haguess pro firmu Allshare prý nikdy nic nevypracovávala. „Haguess určitě pro Allshare nic takového nedělal. Příloha k tisku, který projednali radní, byla jen doplňující materiál, který oni neschvalovali, měl jen ilustrovat, jak se takový projekt chová," citoval Stránského server iDnes.cz

Podle auditorů, kteří projekt Opencard prověřovali, jsou však dokumenty z Haguessu a z Allshare totožné.

Další informace:
Idnes.cz Projekt Opencard zřejmě vznikl na počítači šéfa firmy, která vyhrála výběrové řízení


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.