Napsala nám Kofola. Tak jsme jí odpověděli

PR manažerka Kofoly Československo nám napsala žádost, abychom stáhli z našich stránek článek Magdaleny Špačkové Bijí manažeři Kofoly své ženy. Tak jsme jí odpověděli a v souladu s odpovědí nyní naši korespondenci zveřejňujeme.

Dobrý den,

dnes jste uveřejnili článek paní Magdaleny Špačkové nazvaný Bijí manažeři v Kofole své ženy? Rádi bychom na tento článek a stanovisko paní Špačkové reagovali.


Vážená paní Špačková,

Vážíme si Vašeho názoru, přesto se pokusíme Vámi hodnocenou kampaň Šrámy lásky uvést na pravou míru.

Tématem kampaně je hravé podobenství a nadsázka toho, že pro svou lásku uděláte cokoliv, a to natruc všem překážkám, které vás cestou k ní mohou potkat. Součástí prezentace Šrámů lásky nejsou pouze plakáty, ale také různé veselé příběhy, které pojednávají o různých situacích, ze kterých si takový šrám může odnést v podstatě kdokoliv.

Jako příklad budiž příběh o modřině: „Nikdy nevíte, co vám může padnout do oka. Takový svazek klíčů padající z okna vaší milé se na vás může řádně podepsat. Ještě že Marušce padl Josef do oka již dávno před jeho nevychytanou proměnou."

Promoční aktivita Šrámy lásky probíhá ve vybraných hospodách. Je pro lidi, kteří se chtějí pobavit a je volným pokračováním loňské kampaně s nalepovacími pěnokníry. Podporujeme ji v místech, ve kterých zrovna probíhá a naši FB stránce.

Cílem každé značky je zosobňovat hodnoty, o které stojí. Pro Kofolu je to láska, radost ze života, hravost, sounáležitost. Proto se vždy ve svých kampaních staví na stranu dobra a mj. dlouhodobě podporuje lidi, kteří potřebují pomoc (děti v nemocnicích, neslyšící, nevidomé).

Vždy jsme se snažili, aby Kofola jako osobnost nepůsobila černobíle a jednotvárně. Zkrátka je to holka plná života, ke které patří láska, něha, ale také rozpustilost a někdy i trocha drzosti. Je to vždy o hledání určitého balancu, ale ať už Kofola mluví o podstatných věcech v životě, kofolonizuje svět, pomáhá dětem v
nemocnicích nebo si nasazuje šrámy, vždy naslouchá svému srdci a
drží prapor za svět plný radosti a lásky.

Předem velmi děkujeme za přehodnocení Vašeho stanoviska a stažení
článku z portálu www.denikreferendum.cz.

S pozdravem a přáním pěkného dne
Jarka MusilováVážená paní Musilová,

děkuji Vám za Vaše psaní.

Stažení článku z portálu není v kompetenci paní Špačkové, ale mé. A já to ani v nejmenším nemám v úmyslu udělat. Naopak v úmyslu mám v našem příštím všednodenním vydání, tj. v pondělí, zveřejnit tento Váš dopis, případně další naši korespondenci.

Pokud byste ale chtěla jakkoli Vás text vylepšit do komentáře pro DR, stačí, když mi ho pošlete v neděli (pro ten případ bych Vás poprosil ještě o Vaši fotografii, pokud možno nezdobenou „rozpustilými“ nálepkami a o stručnou charakteristiku Vaší osoby).

Za vůbec nejlepší bych ale považoval, kdybyste ho vylepšila v tom smyslu, že ohlásíte okamžité ukončení kampaně, omluvíte se za tu hanebnost českým ženám a oznámíte, kolik peněz hodláte věnovat na oběti domácího násilí.

S pozdravem Když ji biješ, není co řešit

Jakub Patočka

A co si myslíte vy? Diskuse (4 příspěvky)

Jan Raszyk - programátor

pád ze schodů Pondělí, 24.Června 2013, 13:12:51

Podobně uvěřitelné, jako když někdo vysvětluje, jak jeho družka upadla ze schodů nebo narazila do dveří...

1463599_10152404334252786_1734281146_a

David Lobpreis - Socio-ekononický migrant, Znojmo-Teplice

Domácí násilí a cucflek Úterý, 25.Června 2013, 06:56:0

Podle mne od cucfleku k propagaci domácího násilí vede dlouhý a trnitý duševní pochod, který bych já osobně třeba asi nedokázal ujít.

Díky bohu, :-)

Jan Potměšil - Praha 4

Arogantní reakce Úterý, 25.Června 2013, 16:42:20

No, pan Patočka tedy zareagoval na můj vkus velmi arogantně a nevyzrále. Lze odpovědět důsledně, ale slušně. Toto opravdu nemá úroveň.

Olga Hubíková - Brno

Jakube, Úterý, 25.Června 2013, 18:22:24

kolik DR "Kofole" účtuje za to, že dostane tímto svérátným způsobem produkt do povědomí čtenářů DR?
O to, že by se DR chtěl zabývat v ČR v podstatě neřešeným problémem domácícho násilí (nejen partnerského, ale i mezigeneračního - na dětech, seniorech) tu evidentně nejde, jinak by se nezačínalo od pseudoproblému.

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.