Kampaň pomáhající týraným dětem zaujala zvláštní reklamou

Reklamní agentura Grey Group vytvořila pro španělskou nadaci ANAR plakát, který zobrazuje jiné sdělení dospělému a jiné dítěti.

(pjed)

12.05.2013 03:44

A1

Plakát vznikl za pomoci technologie lentikulárního tisku. Jeden úhel pohledu tak umožňuje vidět jiný obraz než druhý. Repro The Local - Spain

Samou chválu sklízí v posledních týdnech kampaň španělské nadace ANAR, která pomáhá týraným dětem a upozorňuje na jev domácího násilí. Děje se tak díky originální reklamě. Hlavní poutač kampaně – plakát s obličejem desetiletého chlapce – je totiž zhotoven s pomocí tzv. lentikulárního tisku: technologie, která umožňuje vidět na stejném místě dva různé obrazy v závislosti na úhlu pohledu. V tomto konkrétním případě vidí člověk velikosti dospělého jen posmutnělý dětský obličej. Pozorovateli velikosti dítěte se ale zobrazí na stejné tváři podlitiny, rozražený ret a také číslo na anonymní linku s výzvou k zavolání o pomoc.

„Reklamní agentura Grey Group, jež plakát pro ANAR připravovala, hledala způsob, jak oslovit dětské oběti domácího násilí. Uvědomovala si přitom, že dítě příslušného věku může doprovázet osoba, která je jeho trýznitelem (...) Lentikulární technologie nakonec umožnila, aby dítě a dospělý viděli dvě různá sdělení,“ napsala agentura EFE.

Chytře vymyšlená reklama je chválena jak na znaleckých serverech, tak v laických diskuzích. Video, na němž vysvětlují autoři její princip, se stalo internetovým virálem.

Podle ředitele ANARu Tomáse Lagunase má ovšem plakát především nečekaně silný účinek na ty, kterým je primárně určený.

„Hned první den, kdy se plakát objevil v ulicích, zavolalo na naši linku 30 dětí, které jej viděly (...) Ozvala se i řada firem, které nám zdarma nabídly reklamní plochy. Rád bych poděkoval uměleckým ředitelům Grey Group za to, s jak originální myšlenkou dokázali přijít,“ řekl Lagunas Alexi Dunhamovi, redaktorovi odnože zpravodajského serveru The Local, která mapuje dění ve Španělsku.


Další informace:
The Local – Spain 'Hidden' Spanish child abuse ad goes viral
ViralViralVideos.com Powerful Anti-Child Abuse Ad Has Secret Message Only Visible To Children
IBNLive.com Viral: A child abuse hotline ad visible only to children
ABC News Child Abuse Ad Shows Hidden Message for Children


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.