Zmatek a panika na nebesích

Bůh je prognostik a ví, jak to pod ním za půl století dopadne. Ví, že s počítači si neporadí, stejně jako se mu nedařilo ovlivnit lidské mozky a charaktery v minulosti.

Biliony telefonních hovorů, esemesek, emajlů, fotografií, videí, bankovních příkazů, obchodních smluv, textů na fejsbuky, monitoringů, obsahů knížek a novin, tajných depeší, komunikací v leteckém provozu, navádění bezpilotních letadélek, příkazy tisícovkám družic, rozbory chemického složení šutrů z Marsu, šifry teroristů a dokonce i modlitby věřících – to všechno v různých vlnových délkách v nesmírném chaosu zaplňuje denně nejbližší vesmírné okolí naší planety.

Na nebesích, kde sídlí náš Bůh a zdá se, že i jiná božstva, nastal poslední desetiletí nesmírný zmatek a panika. V minulém století, kdy se rádiové vlny plížily ještě relativně nízko pod nebeským prostorem a telefonní linky vedly přes dřevěné sloupy, měl Bůh a jeho odnože dost času, aby se mohli věnovat humanitě a nejméně dvěma světovým válkám. Viz statistiky, jak dobře to zvládli…

Zdá se, že si Bůh uvědomuje, co zla mohou v příštích desetiletích superpočítače způsobit lidstvu na zeměkouli. Až se tyto čipové mozky mezi sebou porvou, běda těm, kteří si budou chtít rozsvítit žárovku, dostat do bytu teplo z dálkového vedení, jít do automatu nebo do banky pro peníze na nákup potravy. Mrtvý čip dveře do banky neotevře, trezor dovnitř nikoho nepustí, úředník bude mít před sebou pouze tmavou obrazovku počítače a záznamy klienta definitivně vymazané.

Ten, kdo má ještě hotovost, bude muset vypáčit elektronické dveře supermarketu, aby našel mrazící boxy plné rozkládajících se potravin, plesnivý chléb a shnilé mléko. Proto se vrátíme do pralesů na stromy v adidaskách a v botaskách.

Bůh je prognostik a ví, jak to pod ním za půl století dopadne. Ví, že s počítači si neporadí, stejně jako se mu nedařilo ovlivnit lidské mozky a charaktery v minulosti. Již se ztrácí mezi tisící satelitů, vesmírnými stanicemi, raketami, vlnovými impulsy, miliony kousků rozbitých družic, a výkaly astronautů. Mizí i s rodinou do jiné, klidnější sluneční soustavy.

Do exilu již poslal svého otce Ducha svatého. Sbaleno má i jeho syn Ježíš. Následuje je i Krišna a jiní bohové. Pouze Alláhovi se nepodařilo vzlétnout. Je moc zatížený. Ne humanitou, ale jeho věřící jej důkladně opásali příliš těžkými náložemi dynamitu.

A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.