Voličům pomůže najít svoji hlasovací místnost plzeňského referenda infolinka

Přípravný výbor spustil informační linku, na které se může veřejnost informovat o tom, kde mají svoji hlasovací místnost plzeňského referenda. Lidé v něm rozhodnou o stavbě obřího obchodního zařízení OC Aréna / Corso Americká.

(vd)

10.01.2013 11:18

Plzen_2

Návrh přípravného výboru na vyhlášení místního referenda v Plzni se týká prostoru po bývalém Domu kultury Inwest v dolní části Americké třídy, na kterém má vyrůst obří nákupní centrum. Foto Archiv DR

Přípravný výbor spustil informační linku, na které se mohou Plzeňanky a Plzeňané informovat o tom, kde mají svoji hlasovací místnost plzeňského referenda. Důvodem pro zřízení linky jsou desítky dotazů, se kterými se obracejí na přípravný výbor plzeňští občané.

Magistrát totiž rozhodl o oddělení hlasovacích místností a lidé tak musí jít hlasovat zvlášť do volební místnosti pro místní referendum a zvlášť hlasovat v prezidentských volbách. Většina místností je ve stejné budově, u osmi však budou muset Plzeňané urazit několik kilometrů, aby se mohli zúčastnit hlasování v referendu.

Informace, které magistrát občanům k organizaci místního referenda rozeslal do schránek, jsou podle zástupců přípravného výboru navíc nedostatečné. „Jen během úterý a středy jsme zodpovídali několik desítek dotazů občanů, kteří se nás ptají, kde se bude referendum konat. Občané se nejčastěji dotazují na to, kde se nachází jejich hlasovací místnost a proč jim k referendu nepřišly hlasovací lístky." vysvětlil Martin Marek, mluvčí přípravného výboru.

„Protože těch dotazů jsou opravdu desítky, umístili jsme na naše webové stránky jednoduchý formulář, kde se občanům po vyplnění jména jejich ulice ukáže, adresa jejich hlasovací místnosti,“ dodal Marek s tím, že na webových stránkách jsou také informace, jak v referendu hlasovat.

Pro všechny, kteří nemají přístup k internetu, navíc přípravný výbor zřídil na telefonním čísle 731 018 608 informační linku, kam mohou občané zavolat. „Naši dobrovolníci jim sdělí místo, kde se nachází jejich hlasovací místnost, případně zodpoví další dotazy k hlasování v historicky prvním referendu v Plzni," uvedl Marek.

Informační linka bude fungovat až do sobotních 14 hodin, kdy se v Plzni uzavřou hlasovací místnosti. Plzeňské referendum proběhne ve dnech 11. a 12. ledna spolu s prezidentskou volbou. Lidé v něm rozhodnou o stavbě obřího obchodního zařízení OC Aréna / Corso Americká.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.