ČSSD dál rezolutně odmítá školné, ČTK se spletla

Ve své zprávě o výkonném výboru ČSSD, na němž byl představen volební program, ČTK navodila dojem, že ČSSD již nehodlá vystupovat proti školnému. Stínový ministr ČSSD Jiří Havel dnes v Deníku Referendum tuto informaci rezolutně popřel.

(jp)

02.02.2010 00:06

270441_mediafax_jakub_polacek

Sociální demokraté jsou proti školnému, zpravodaj ČTK poslouchal, ale nečetl. Foto Jakub Poláček, Mediafax

„V oranžové knize už se nezmiňují o boji proti školnému,“ uvedla čtk ve své zprávě. Odtud se zpráva bez další reflexe rozšířila do několika dalších médií.

„ČSSD už nechce státní maturity a nevyzývá k boji proti školnému,“ nazval svou zprávu server ihned.cz. Lidové noviny napsaly: „Dále sociální demokraté počítají se zavedením spoření na vzdělávání a půjček pro studenty. V oranžové knize už se nezmiňují o boji proti školnému.“

Idnes.cz, Novinky.cz, ani Aktuálně.cz, které se volebním programem sociálních demokratů zabývalo důkladnou analýzou Petra Holuba, chybu ČTK neopakují.

Deník Referendum mylnou informaci z ČTK původně rovněž převzal, a připravil na jejím základě včerejší Otázku dne. O účast požádal Jiřího Havla stínového ministra školství ČSSD..

Jeho odpověď ovšem nemohla být jednoznačnější: „V programu je naprosto jasná věta, že odmítáme školné v jakékoli formě. Novináři, kteří v sobotu referovali o programu, ve skutečnosti vlastní program ČSSD vůbec nečetli, a spokojili se s prezentací, která zmiňovala pouze pozitivní cíle,“ uvedl Havel pro Deník Referendum.

Havel tak v Otázce dne hájí postoj proti zavedení školného, oponentem mu je Jan Vitula, bývalý kandidát na předsedu KDU-ČSL a sekční šéf ministerstva školství, který je nyní jihomoravský krajským lídrem TOP 09. V referendu o zavedení školného můžete do konce tohoto týdne hlasovat zde.

Další informace:
Ihned.cz ČSSD už nechce státní maturity a nevyzývá k boji proti školnému
Lidovky.cz ČSSD zvýší daně. Hned po 'zářivém vítězství' ve volbách
ČTK ČSSD plánuje po volbách zvýšit daně
Aktuálně.cz Blahobyt, sociální stát. Vše bude jako dřív, sní ČSSD


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.