Klaus jmenoval Hanákovou ministryní kultury

Prezident Václav Klaus v úterý ráno jmenoval poslankyni a exstarostku Vizovic Alenu Hanákovou novou ministryní kultury. Poslankyně Starostů a nezávislých v resortu nahradila svého spolustraníka Jiřího Bessera, jehož demisi prezident přijal v pátek.

(vd)

20.12.2011 09:35

Han_kov_

Za svoji prioritu v čele ministerstva kultury již dříve Hanáková označila dokončení církevních restitucí. Foto Top.09.cz

V úterý ráno prezident Václav Klaus jmenoval novou ministryní kultury. Stala se jí poslankyně Alena Hanáková z hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

Odpoledne ji do úřadu uvede premiér Petr Nečas. Hanáková by se pak měla zúčastnit středečního vlády a měla by tak být u projednávání návrhu zákona o vyrovnání s církvemi, který připravil její předchůdce Jiří Besser.

Hnutí Starostové a nezávislí původně na funkci uvolněnou Jiřím Besserem nominovali vedle Hanákové i rektora Akademie múzických umění Iva Mathé s tím, že poslední slovo při výběru nového člena vlády za TOP 09 měl předseda strany Karel Schwarzenberg. Ten ale s Mathém k dohodě nedospěl.

V neděli pak premiér Petr Nečas potvrdil, že již jednal s poslankyní o jejím jmenování. Loni v květnu byla třiapadesátiletá Hanáková jako bezpartijní na kandidátce TOP 09 zvolena do Sněmovny, kde je mimo jiné členkou výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a místopředsedkyní podvýboru pro kulturu.

Předsedovi vlády se nominace Hanákové údajně líbí i proto, že mu po vicepremiérce Karolíně Peake přibude v kabinetu další žena. Než Hanáková vstoupila do vysoké poklitiky, působila jako starostka Vizovic.

Další informace:
Českénoviny.cz Klaus jmenoval Hanákovou novou ministryní kultury


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.