O post generálního ředitele ČT se uchází 36 kandidátů

V pondělí odpoledne skončila možnost přihlásit se do konkurzu na generálního ředitele České televize. Přihlášku nakonec podalo 36 zájemců. Jsou mezi nimi i bývalý ředitel Novy Petr Dvořák či ředitel zpravodajství ČT Roman Bradáč.

(vd)

23.08.2011 10:09

181957_mediafax_tomas_nalevka

Nového generálního ředitele České televize vyberou radní do 21. září. Foto Tomáš Nálevka, Mediafax

Na pozici generálního ředitele České televize kandiduje celkem 36 zájemců, mimo jiné bývalý ředitel televize Nova Petr Dvořák, někdejší marketingový ředitel Primy Jan Svoboda, výkonný ředitel televize Óčko Hynek Chudárek, ředitel zpravodajství České televize Roman Bradáč, šéfdramaturgyně vývoje nových pořadů České televize Alena Müllerová, šéfdramaturgyně Centra publicistiky Jana Škopková, někdejší vedoucí projektu digitální televize Barrandov Radomír Pekárek či producent a režisér Fero Fenič.

V úterý bude vypracován konečný seznam kandidátů, kteří vyhověli podmínkám zadávací dokumentace, a tím postupují do 1. kola výběrové řízení. Rada k tomu vydá tiskovou zprávu.

„Den poté, tedy ve středu, dostanou členové rady všechny náležitosti kandidátů, tedy životopis, motivační dopis a představu koncepce rozvoje ČT," uvedla pro ČT24 místopředsedkyně rady Dana Eklová.

Ve středu 7. září pak televizní rada zúží počet kandidátů na pět. Z nich potom vyberou ve středu 21. září nového ředitele. „Nejzajímavější jsou jména, která se objevila, aniž by se o nich dopředu spekulovalo. Pro mě je to jméno Jana Vávry, který se podílel na rozjezdu televize Nova," uvedla pro ČT24 k seznamu kandidátů mediální analytička Martina Vojtěchovská.

Dosavadní ředitel Jiří Janeček se rozhodl po osmi letech z čela veřejnoprávní televize ze zdravotních důvodů odejít. V mezidobí mezi rezignací Janečka a zvolením nového ředitele bude televizi řídit statutární zástupce a vedoucí kanceláře generálního ředitele Vladimír Karmazín.

Seznam přihlášených kandidátů na generálního ředitele České televize:
1.Radoslav Štědroň
2.Hynek Chudárek
3.Alena Müllerová
4.Vratislav Rakouš
5.Petr Bakus
6.Milan Šíma
7.Radomír Šimek
8.Jiří Uher
9.Roman Bradáč
10.Jan Svoboda
11.Jan Vávra
12.Stanislav Vaněk
13.Ondřej Zamazal
14.Tomáš Kouřim
15.František Fenič
16.Jana Škopková
17.Michal Korol
18.Nataša Slavíková
19.Luděk Pištěk
20.Michal Klíma
21.Martin Vadas
22.Petr Dvořák
23.Jiří Franc
24.Jiří Pechanz
25.Radomír Pekárek
26.Rostislav Senjuk
27.Tomáš Kopečný
28.Jiří F. Potužník
29.Roman Prorok
30.Jan Vít
31.David Holý
32.Petr Soukup
33.Jan Vyčítal
34.Lukáš Glaser
35.Michal Vostřez
36.Petr Čunderlík


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.