Věci veřejné budou vybírat předsedu za týden

Registrovaní příznivci Věcí veřejných budou vybírat nového předsedu strany. Funkci v čele VV bude obhajovat Radek John. Dalšími uchazeči budou Karolína Peake, Michal Babák a Dagmar Novotná. Vít Bárta se kandidatury vzdal v Johnův prospěch.

(čtk)

12.05.2011 11:20

494183_mediafax_mikulas_krepelka

Věci veřejné jsou stále nevyzpytatelnějším subjektem české politiky. Foto Mikuláš Křepelka, Mediafax

Registrovaní příznivci Věcí veřejných budou vybírat nového předsedu strany od čtvrtka 19. do pondělí 23. května. Konference nejmenší vládní strany, která musí volbu „véčkařů" potvrdit, bude následující víkend v Hradci Králové, uvedly VV v dnešní tiskové zprávě. Funkci v čele VV bude obhajovat Radek John. Dalšími uchazeči budou Karolína Peake, Michal Babák a Dagmar Novotná. Neformální lídr strany Vít Bárta se kandidatury vzdal v Johnův prospěch.

Přímá volba, která je občas kritizována kvůli údajné možnosti manipulace, začne 19. května v 22:00 a skončí 23. května rovněž ve 22:00. VV tvrdí, že pro zabezpečení volby udělaly maximum. „Proto budou mít v jejím průběhu možnost nahlédnout do hlasovacího systému pouze notáři," uvedla místopředsedkyně a kandidátka Peake.

Takzvaní véčkaři budou moci hlasovat na stranickém webu nebo prostřednictvím krátké textové zprávy. Volit budou moci jen příznivci s ověřeným e-mailem, číslem mobilního telefonu a poštovní adresou. Pro hlasování prostřednictvím sms jsou nutná stejná oprávnění jako v případě hlasování na webu. Textová zpráva musí být odeslána ze stejného mobilního telefonu, který má „véčkař" uveden ve svém profilu na webu VV.

Konference VV se uskuteční 28. a 29. května v královéhradeckém Hotelu Černigov. Delegáty budou podle verdiktu stranické rady zástupci centrálních orgánů, krajů a všech klubů VV.

Bárta se kandidatury na předsedu vzdal v Johnův prospěch v souvislosti se středečním ohlášením jeho rezignace na post vicepremiéra pro boj s korupcí. Důvodem jsou podle něho neshody s premiérem a šéfem ODS Petrem Nečasem o obsazení Johnova nového úřadu. Nejmenší vládní strana volá také po personálních změnách v kabinetu a urychlení přípravy reforem. John ale ještě demisi oficiálně nepodal.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.