ČTK: Centrum Brna čekají manévry

Na Prvního máje v Brně se má konat další provokace neonacistů. V průchodu čtvrtí obývanou Romy se jim pokusí zabránit občanská iniciativa Brno blokuje.

(red)

01.05.2011 09:22


Spoluautor: ČTK

Dsc_0115

V Krupce klestila policie cestu neonacistům. Bude to v Brně jinak? Foto Saša Uhlová, DR

Centrum Brna se dnes patrně změní v nebezpečnou zónu. Nahlášeny jsou v něm dvě prvomájová setkání radikálů z uskupení Dělnická mládež propojeného s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Očekává se, že na akce dorazí až čtyři sta pravicových extremistů.

Jejich pochod se pokusí zastavit aktivisté z neformální občanské iniciativy Brno blokuje. Její protest podpořila celá řada osobností a očekává se, že se jej zúčastní několik set lidí.

Policie připravila nebývale rozsáhlá bezpečnostní opatření.

Motto prvomájového setkání Dělnické mládeže zní: „Proti invazi cizích pracovníků a exodu našich lidí". Brno blokuje je pokládá za militantní neonacisty. Chtělo, aby jejich setkání byla zakázána, popřípadě rozpuštěna hned v samotném počátku.

Na shromáždění radikálů budou dohlížet pracovníci brněnského magistrátu. Rozpustit je mohou teprve v případě, že zjistí porušování zákona. Střety by se mohly odehrát v okolí Malinovského náměstí a ulice Cejl, obývané mnoha Romy.

Akce se snažila zakázat radnice Brna-středu i brněnský magistrát. Pořadatelé setkání se ale obrátili na soudy a ty jim vyhověly. Zákazy neprošly a setkání se mohou uskutečnit.

Udržení pořádku v centru města bude pro policii velmi náročné. V přímém středu moravské metropole se totiž uskuteční hned sedm akcí. Dvě pořádají radikálové, dalším je setkání aktivistů z Brno blokuje. Shromáždění Dělnické mládeže odmítnou účastníci ekumenické bohoslužby i účastníci setkání Romů. Dále je nahlášeno prvomájové setkání KSČM a ODS.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.