Babák věnoval VV 6 milionů, neví, kde je vzal

Poslanec Věcí veřejných Michal Babák poskytl straně v minulosti sponzorský dar 6 milionů korun. Prý prodal akcie, za kolik a odkud si nevzpomíná. Prý asi tak za třicet nebo čtyřicet milionů.

(čtk)

11.04.2011 09:55

474923_mediafax_michal_kalasek

Poslanec VV Michal Babák: „Jaké akcie jsem prodal a za kolik, už nevím." Foto Michal Kalášek, Mediafax

Ekonomický expert Věcí veřejných a jejich poslanec Michal Babák nedokáže doložit, kde vzal šest milionů korun, které v průběhu posledních tří let věnoval na fungování strany. Informuje o tom týdeník Respekt ve svém pondělním vydání. Babák ale tvrdí, že dokumenty o původu peněz má a Respektu je předloží. Respekt před týdnem zveřejnil informace o údajných úplatcích ve VV. Strana se nyní zmítá v krizi, diskutuje se o další existenci vládní koalice.

Babákova poradenská firma MxB podle informací v internetovém obchodním rejstříku vykazuje nízké zisky. „Půjčil jsem si. Převážně z další firmy, kde jsem jednatelem," řekl poslanec a zmínil jihomoravskou společnost WCM CZ. V uváděné firmě ale nemá žádný majetkový podíl, společnost navíc podle obchodního rejstříku ještě před dvěma lety vykazovala ztrátu, zjistil týdeník. Babák rozpor vysvětlil tím, že do WCM CZ přišla půjčka od „nejmenované fyzické osoby". Za ni měla společnost v developerském projektu postavit „nějaké domy v Blansku", pak je prodala někde v tomto procesu si prý Babák od firmy půjčil, aby mohl sponzorovat VV.

„Něco jsem už vrátil, něco stále dlužím. Splácel jsem z toho, že jsem minulý rok prodal akcie asi tak za třicet nebo čtyřicet milionů, teď přesně nevím," tvrdí Babák. Z jaké společnosti akcie pocházely, si už prý nevzpomíná.

Dokumenty o původu peněz Respektu předložit nedokázal. Slíbil ale, že je připraví. „Všechno vám dodám, až to budu mít u sebe pohromadě," řekl. Zároveň odmítl spekulace o tom, že šestimilionový dar vypadá podezřele jako peníze doručené přes prostředníka od někoho skrytého. „To je prostě nesmysl," doplnil.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.