Profil

Autor pracoval od zimy 2014/2015 do léta 2016 v Deníku Referendum jako fotograf.

Komentář

Smrt fašismu v každém z nás

V den výročí konce 2. světové války se na shromáždění Mlčet nehodlám sešli lidé, aby vyjádřili znepokojení s vlnou nenávisti ve společnosti. Zveřejňujeme projev fotografa DR a aktivisty Autonomního sociálního centra Klinika Ondřeje Mazury.

12928401_10206220802987292_7143416653091533480_n

Zpráva

Odpůrci uprchlíků napadli rodinné centrum Kašpárek v Pardubicích

V noci ze středy na čtvrtek bylo napadeno pardubické rodinné centrum Kašpárek odpůrci uprchlíků. Polili jej tekutinou nápadně připomínající krev, na místě také vylepili falešné parte za vlastizradu. Je to už čtvrtý útok na toto centrum.

Image

Video

Video: Vyvěšení tibetských vlajek na Evropské ulici

V pondělí 28. března v Praze na ulici Evropské aktivisté nahradili čínské vlajky tibetskými na protest proti družbě České republiky s Čínou. Na místě zakročila policie. Místo posléze ovládli čínští vítači. Mezi zadrženými byl i autor videa.

Image

Video

Videokomentář: Lukáš Jelínek k 17. listopadu

Akce Konvičkových protiislámských fanatiků a Miloše Zemena na Albertově se stala předmětem vzrušených debat a politických konfliktů. Připomeňte si ji v záběrech Ondřeje Mazury.

Image

Štěstí z šesti

Šest k neštěstí

Vybrat texty do rubriky Štěstí z šesti byl po pařížském neštěstí těžký úkol. Tragické události pátku třináctého se ve výběru odráží. Kromě uprchlické krize jsme však psali také o vzdělání, volbách v Barmě, či o muži, který zachránil svět.

Image

Zpráva

Začíná dokumentární festival Ji.hlava. Deník Referendum bude opět u toho

Ve úterý začíná devatenáctý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Mezi hosty se objeví zakladatel Wikileaks Julian Assange či Máša Aljochinová z Pussy Riot. Na diváky čeká dohromady přes 250 filmů.

Romapride1

Zpráva

Roma Pride podpořil uprchlíky a vyzval ke zbourání prasečí farmy v Letech

Zhruba stovka lidí se zúčastnila akce na podporu Romů organizované občanským sdružením Konexe. Řečníci apelovali na solidaritu s uprchlíky i zbourání prasečí farmy v Letech u Písku, která stojí na místě romského koncentračního tábora.

Img_9367

Komentář

Dva státy, dva přístupy a jedna nejednotná unie

Uprchlíci v Röszke a Tovarniku: dvě stejné situace, dva jiné přístupy, jeden šťastný konec. Fotograf DR byl na obou místech a viděl jak to jde i nejde. V čem chorvatský přístup lepší?

Image

Fotogalerie

Dva pohledy, dva světy. Sobotní demonstrace obrazem

Atmosféru dvou sobotních demonstrací na Václavském náměstí přibližují svými fotografiemi Ondřej Mazura a Saša Uhlová.

Image

Fotogalerie

Fotogalerie: Den s uprchlíky v Budapešti

Fotograf DR Ondřej Mazura spolu se zpravodajkou Gaby Khazalovou strávili včera den s uprchlíky v Budapešti na nádraží Keleti a v jeho okolí. Prohlédněte si fotogalerii. Oba jsou na místě i dnes, další materiály připravujeme.

Img_4944

Fotogalerie

Pevnost Česko, zeď, jež vyrostla na Václavském náměstí

Na Václavském náměstí se konal ve čtvrtek happening proti strachu a xenofobii ve společnosti a za solidaritu s uprchlíky.

Komentář

Kdo slaví narozeniny DVTV?

Internetová televize Daniely Drtinové a Martina Veselovského DVTV slaví jeden rok existence. Oslavy doprovází masivní crowdfundindová kampaň. Je DVTV ale skutečně nezávislým médiem, které si zaslouží naši finanční podporu?

Img_3406

Fotogalerie

Cibulka před bouří

Fotograf Deníku Referendum Ondřej Mazura nafotil na usedlosti Cibulka ve dvou květnových dnech před policejním zásahem fotoreportáž.

Image

Fotogalerie

Řekněmě to jasně, řekněme to nahlas: uprchlíci vítáme vás

Stážista-fotograf Deníku Referendum Ondřej Mazura se během své cesty Londýnem nachomýtl k demonstraci solidarity s uprchlíky, která se konala před britským parlamentem. Na místě pořídil několik fotek a zaznamenal pár sloganů.

006

Fotogalerie

Fotogalerie: Oranžový sjezd

Přinášíme poslední sérii fotek našeho fotoreportéra Ondřeje Mazury ze sjezdu sociálních demokratů, který proběhl v pátek a sobotu v pražském Kongresovém centru.

Img_9490

Fotogalerie

Fotogalerie: Svátek stranické demokracie

První den osmatřicátého sjezdu sociálních demokratů proběhl přesně podle přání staronového přesedy Bohuslava Sobotky. Mírnou komplikaci přinesla pouze volba prvního místopředsedy. Dění na sjezdu zaznamenával také náš fotograf Ondřej Mazura.

Img_9065

Fotogalerie

Fotogalerie: Až příliš klidný sjezd sociálních demokratů

V pátek dopoledne se na sjezdu především chválilo. Každý z řečníků bilancoval poslední dva roky, většina z nich vyjadřovala spokojenost. Až na Josefa Středulu. Dění zazanamenal náš fotograf Ondřej Mazura.

Image

Fotogalerie

Fotogalerie: Avataři na sněmu ANO odkývali stanovy

Zatímco schvalování stanov ANO dnes ráno proběhlo bleskově – obdobně jako tomu bylo i včera při volbách předsednictva – volby do rozhodčí a smírčí komise i volby do kontrolní komise se na třetím celostátní sněmu ANO vlečou.

Image

Fotogalerie

Fotogalerie: ANO během prvního dne sněmu zvolilo své avatary

Fotograf DR Ondřej Mazura dnes dorazil až večer, přesto stihl postihnout z atmosféry prvního dne takřka vše podstatné.

Image

Fotogalerie

Demonstrace proti islámu na Pražském hradě

V pátek 16. ledna se na Hradčanském náměstí sešli odpůrci islámu v ČR. Téměř dva tisíce lidí, mezi nimi i zástupci Hnutí Úsvit, nebo Jana Černochová (ODS), zde hodinu a půl vyjadřovalo svůj nesouhlas. Na místě byl i náš fotoreportér.

Zobrazeno 20 / 21