Lucie Paseková

Profil

Autorka studuje na FSS MU Brno. Je spolupracovnicí redakce DR.

260905_mediafax_ales_behounek

Zpráva

Zelení ministři v uhlo-jaderné vládě zůstanou

Od pondělí se v kabinetu Jana Fischera spekulovalo o tom, že by zelení ministři Michael Kocáb a Jan Dusík mohli kabinet opustit. Nakonec zůstávají. Překvapuje to někoho?

264817_mediafax_tomas_tkacik

Zpráva

Aleš Hušák užívá protiprávně obecní byt, ačkoli vlastní vily

Generální ředitel Sazky sice vlastní předválečnou vilu v Černošicích a dům na španělském ostrově Menorca, nadále ale užívá i byt v pražském Břevnově.

800px-d_lnice_d8_u_lovosic

Zpráva

Silničáři označují ochranu přírody před dálnicí za obstrukci

Občanské sdružení Děti Země hájí CHKO České středohoří před výstavbou dálnice D8 řadu let. Ke zprůjezdnění silnice v plné délce zbývá dokončit úsek mezi Lovosicemi a Řehlovicemi v délce necelých sedmnácti kilometrů.

57729_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Krkonoše se brání proti obviněním z úplatkářství nahrávkami

Správa Krkonošského národního parku se rozhodla bojovat proti korupci pomocí speciální monitorovací místnosti.

204093_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Vlček chce poslancům strhávat z platu áčka

Při neomluvených absencích chce Vlček poslancům i senátorům krátit odměny. O krácení by ale rozhodovali zase poslanci.

148015_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Poslanci chtějí ovládnout NKÚ vylepšením Ústavy

Definitivní zpolitizování Nejvyššího kontrolního úřadu plánují poslanci, kteří by rádi dosazovali členy jeho kolegia. Šéf NKÚ mluví o ztrátě nezávislosti, poslanci o vylepšení.

106793_mediafax_richard_radim

Zpráva

Jihomoraváci už si na klasické zabijačky příliš nepotrpí

Dříve se zima na jihomoravském venkově bez zabijačky neobešla. Zájem o pochoutky zůstává, zabijačkové hody si stále najdou své příznivce, ale do chovu pašíků se pouští málokdo.

244365_mediafax_bohuslav_stepanek

Zpráva

Dvořáková: analýza Schwarzovy fakulty je manipulativní

Vladimíra Dvořáková patří k nejostřejším kritikům praxe na Právnické fakultě v Plzni. Dvořákovou a Akreditační komisi obvinila Národohospodářská fakulta VŠE v Praze z kšeftování s licencemi. Jde ale o manipulaci, tvrdí Akreditační komise.

005430

Zpráva

Arnika se zlobí: Spolana nedodržuje dohodnutý harmonogram

Podle Arniky je amalgámová technologie, kterou používá Spolana k výrobě chloru, pro životní prostředí nevhodná. Spolana má užívání této technologie ukončit v roce 2014, Arnika se ale obává, že to nestihne.

4203439458_86ca668470_o

Zpráva

Vláda schválila navýšení počtu vojáků v Afghánistánu

Vláda na návrh ministra obrany Martina Bartáka rozhodla o navýšení počtu českých vojáků v Afghánistánu pro rok 2010. Pro návrh se vyjádřil i ministr zahraničí Jan Kohout, nominovaný do vlády ČSSD, přestože jsou sociální demokraté proti.

2637423254_f564c548e5_b

Zpráva

Toyotám vyráběným v Kolíně se zasekává plynový pedál

Majitelé vozů některých Toyot mohou v nejbližších dnech očekávat výzvu, aby přijeli do servisu na kontrolu. Toyota má totiž podezření, že u vozů vyrobených v kolínské továrně hrozí nebezpečí zaseknutí plynového pedálu.

72937_mediafax_roman_hruby

Zpráva

Pardubická spalovna: MŽP nesouhlasí, Arnika chce ale víc

Rakouská společnost AVE CZ chce přebudovat spalovnu průmyslových odpadů v Rybitví u Pardubic. Proti výstavbě se nyní postavilo ministerstvo životního prostředí. Samosprávy i občanská sdružení ale chtějí, aby se přípravy projektu zastavily.

143583_mediafax_jaroslav_svanda

Zpráva

Nepoměr v Brně: narůstá prodejní plocha, ale obchodů ubývá

Brno v posledních letech přišlo o pět set obchodů. Některé městské části obchody postrádají, jinde místním nákupní centra přerůstají přes hlavu a dusí malé podnikatele, kteří krachují.

Ksm

Zpráva

Zrušení zrušeno, mladí komunisté jsou opět legální

Komunistický svaz mládeže rozhodnutí vítá, ministerstvo vnitra přemýšlí, co dál.

42165_mediafax_roman_hruby

Zpráva

Prasečí pandemie není, očkování nařídí stát vojákům

Povinné očkování proti prasečí chřipce dostane rozkazem zhruba šestnáct tisíc zaměstnanců Armády ČR. Za neuposlechnutí hrozí trest i dočasné snížení platu.

P0117216

Zpráva

Ředitelství vodních cest politikaří s kanálem u Přelouče

Téměř šest let plánuje Ředitelství vodních cest ČR výstavbu vodní infrastuktury u Přelouče. Výjimku z ochrany přírody původně získalo, soud ji ale zrušil. Ředitelství se odvolalo, ale neúspěšně. Nyní odmítá rozhodnutí přijít vyslechnout.

3919224240_8583e8bd6b_o

Zpráva

Kaczyński s Klausem přešetřují zničené dvojjazyčné cedule

Ničení dvojjazyčných nápisů na Těšínsku je podle předsedy Kongresu Poláků Josefa Szymeczka následkem regionálních vzpomínek, v pohraničních oblastech tak podle něj bude do budoucna potřeba ještě hodně trpělivosti.

Ijpgaszk

Zpráva

Spor o Národní park Křivoklátsko se rozhodne až po volbách

Ministerstvo životního prostředí oznámilo v pátek, že proces vyhlášení národního parku této oblasti začne v únoru. Ministerstvo zemědělství chce záměru zabránit a vyhlásit Křivoklátsko u nás dosud neznámou kategorií „lesnický park“.

Image

Zpráva

V Ostravě se nedá dýchat polovinu dní v roce, zjistil výzkum

Ocelárny Mittal jsou největším znečišťovatelem ovzduší na Ostravsku. Přestože mnoho let ohlašují modernizaci svých zastaralých provozů, stále k ní nedochází. Ovzduší v Ostravě je nejznečištěnější v Evropské unii.

265881_mediafax_richard_radim

Zpráva

Další návrh na rušení strany: Senát chce přešetřit komunisty

Senátoři předloží během několika týdnů vládě návrh správní žaloby na prošetření KSČM a její existenci v souladu s Ústavou České republiky.

Zobrazeno 20 / 39