Krop_ek

Ivo Kropáček

Profil

Autor vystudoval odpadové hospodářství na Vysokém učení technickém v Brně. Sedmnáct let se věnuje problematice nakládání s komunálními odpady z pozice ekologických neziskových organizací. Napsal několik publikací, počínaje odbornými studiemi přes manuály pro radnice až po vzdělávací brožurky pro děti. Řadu let vede program odpady v Hnutí DUHA a věnuje se především přípravě zákona o odpadech. Ten by, podle něj, měl konečně upřednostnit prevenci, opakované použití a recyklaci, před nyní převládajícími způsoby nakládání s odpady. Je členem Rady odpadového hospodářství - poradní instituce ministerstva životního prostředí a Komise pro životní prostředí Olomouckého kraje.

Image

Komentář

V říši obalů

Plasty, které nakupujeme a vyhazujeme, plní oceány, žaludky živočichů, půdu i naše potraviny. Nové číslo společensko-ekologického časopisu Sedmá generace právě vychází a zevrubně informuje právě o tomto problému.

Image

Komentář

Ministr Richard Brabec prosadil méně vratných lahví a méně recyklace

Z nedávno zveřejněných zpráv o zpoplatnění plastových nákupních tašek by se mohlo zdát, že se naše země vydala cestou omezování nadměrné spotřeby obalů. Opak je však pravdou, upozorňuje Ivo Kropáček.

Komentář

Ministr Brabec zapomněl na recyklaci

Česká republika patří v odpadovém hospodářství mezi deset nejhorších států evropské sedmadvacítky. Třídíme a recyklujeme málo komunálních odpadů a příliš mnoho odpadů skládkujeme. Nový zákon by to tedy měl změnit.

Komentář

Ropák roku 2015 za více skládek

Ropák roku 2015: Hnutí DUHA reprezentované Ivo Kropáčkem. Titulek by to byl sice krásně skandální, nicméně Hnutí DUHA se udělení Ropáka zřejmě vyhne. Kropáček odpovídá řediteli Teplárenského sdružení ČR Martinu Hájkovi.

Komentář

Evropa proti plastovým odpadům

Evropský parlament schválil rezoluci o plastových odpadech a životním prostředí. Europoslanci požadují, aby používání sáčků a tašek na jedno použití bylo výrazně omezeno, stejně jako dalších plastových výrobků s krátkou životností.

Zobrazeno 5 / 5