M_a

Michaela Marksová-Tominová

Profil

Autorka je ministryně práce a sociálních věcí, členka ČSSD.

Komentář

Pracovní doba na Štědrý den

Máme skutečně všichni zaručena základní zaměstnanecká práva – počínaje osmihodinovou pracovní dobou a pokračuje a konče důstojnou odměnou za práci v důstojných podmínkách?

Komentář

Osm čtverečních metrů na jeden pokoj

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje zákon o podpoře dostupného bydlení. Už nyní se ale snaží zlepšit situaci lidí, kteří musejí bydlet na ubytovnách. Cílem je zvýšit kvalitu prostor, ve kterých se zde žije.

Komentář

Rodinná politika a podpora rodin s dětmi podle ČSSD

Investice do dětí je investicí do budoucnosti celé země. Na smysluplné rodinné politice je potřeba spolupracovat s odborníky a přijímat taková opatření, která rodinám a jejich dětem skutečně pomohou.

Komentář

Péče o předškolní děti v ČR: Jak to dělat lépe?

Nejlepším řešením velkého nedostatku předškolních zařízení pro děti, a to jak mateřských školek, tak i jeslí, je podpora státu obcím, které školky a jesle zřizují. Ideální by bylo k tomu využít peníze z evropských fondů.

Komentář

Nečasova vláda a lidská práva

Nečasova vláda včera projednávala Zprávu o stavu lidských práv. Zároveň minulý týden uběhl rok od jejího jmenování. Hodnotit její působení v lidskoprávní oblasti je tedy velmi aktuální. Autorka popisuje všechna faux pas, kterých se vláda dopustila.

Komentář

Sté výročí Mezinárodního dne žen

Ve většině zemí, kde se MDŽ připomíná, je to významný lidskoprávní svátek. Není od toho, aby se ženám dávaly květiny a dárky jen proto, že jsou ženy. Ten den se připomíná proto, že postavení žen ve světě je stále ještě v mnoha oblastech naprosto nerovné.

Komentář

Klausova politická korektnost

Václav Klaus komentoval pro Novinky.cz kauzu Ladislava Bátory, který je poradcem ministra školství a měl na MŠMT nastoupit jako první náměstek. Podle Novinek Bátoru na ministerstvo doporučil právě Klaus.

Zobrazeno 7 / 7