Imageedit_6_6906249169

Eduard Kopáček

Profil

Autor v letech 2013–2017 působil v Young European Socialist (Mladí evropští socialisté). Studuje Regionální a politickou geografii na Univerzitě Karlově v Praze.

Image

Komentář

Deset argumentů proti Babišovi, které nefungují

Mnoho komentátorů se pokouší hodnotit fenomén Babiš. Žádná z tradičních stran se zatím zdá se ze čtyř let působení Andreje Babiše ve vrcholných politických funkcích nepoučila, upozorňuje Eduard Kopáček.

Komentář

Volby v Německu 2017: deset zajímavostí

Eduard Kopáček poukazuje na deset zajímavých skutečností, které způsobily, přinesly nebo odhalily nedělní německé volby, a o nichž se přitom zase tolik nemluví.

Image

Komentář

ČSSD tíží příliš konzervativní image

Aby se ČSSD zachránila, musí v první řadě vyřešit několik zásadních rozporů, které jí znemožňují uchopit sebevědomě nová témata a stát se alternativou pro novou generaci voličů. Nenásledovat ostatní, ale udávat směr.

Komentář

Pravicový populismus Pavlíny Nytrové

Označovat sociálně demokratickou poslankyni Pavlínu Nytrovou za extrémistku by bylo chybou. Její homofobní rétoriku by bylo nejlepší zařadit k současnému krajně pravicovému populismu.

Image

Komentář

Osvojovací novela ministrů Dienstbiera a Pelikána

Do diskuse o právech registrovaných partnerů vstupuje osvojovací novela ministrů Dienstbiera a Pelikána. Nejedná se o adopce v pravém slova smyslu, novela pouze napravuje diskriminační nařízení.

Image

Komentář

Kdy a kde se ztratil Miloš Zeman?

Z Miloše Zemana se v posledních měsících definitivně stala taková politická karikatura, kterou on sám ve svých nejlepších letech pohrdal. Kdy a jak přesně k tomu mohlo dojít?

Komentář

Mění se Die Linke. Změní se i Německo?

Jaká je pozice strany Die Linke na politické mapě Německa? Vzrostly po rezignaci předsedy její parlamentní frakce její šance poprvé se probojovat do vlády?

Komentář

Známý strach z neznámého

Lidé podléhají klamu, že čím méně chudých bude, tím méně budou riziku chudoby sami čelit. Pravicoví extrémisté otevřeně uráží každého, kdo se těch nejslabších zastane.

Komentář

Proč jako sociální demokrat podporuji novou vládu?

Jaký je výsledek srovnání vyjednávání o koaliční vládě v Německu a u nás? SPD se podařilo do koaliční smlouvy prosadit svůj hlavní předvolební slib. Největším vítězstvím ČSSD je, že zvítězila sama nad sebou a prozatím odolala tlakům z Hradu.

Zobrazeno 9 / 9