Bezd_k

Robert Bezděk

Profil

Autor pracuje jako středoškolský učitel a příležitostně publikuje články o dějinách, náboženství a politice. Vystudoval historii a religionistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

Komentář

Povánoční zamyšlení nad kapřími masakry a masožravými tradicemi

Robert Bezděk se vrací k vánočním svátkům a k tradičnímu zabíjení kapra. Je zajímavé, že některé druhy zvířat člověk odsoudil k systematickému zabíjení a k jiným se naopak chová lépe a s větší péčí, než jaké se dostává některým lidem.

Komentář

Nakupuji, tedy jsem aneb Money Is My Religion

Množství více či méně originálních, vtipných, hloupých i trapných reklamních sloganů a spotů vyjadřuje míru, jakou naše společnost věří v to, že ke štěstí se lze jednoduše dostat tím, že si koupíme vše, co si přejeme mít.

Komentář

Jan Palach jako český národní symbol, hrdina a mučedník

Robert Bezděk se zamýšlí nad filmem Hořící keř, který zaznamenal fenomenální úspěch na udílení českých lvů. Bezděk více než kladnou odezvu na tento film dává do kontextu společenského vnímání osobnosti Jana Palacha.

Komentář

Návrat klidné síly

Masivní vzestup ANO a propad preferencí ČSSD poslal KDU-ČSL namísto do opozice přímo do vlády. Pokud by do ní nešli, čelili by kritice, že utíkají před odpovědností. Ve vládě jim naopak hrozí výčitky, že dostatečně nenaplnili svůj program.

Komentář

Ano, nebude líp

Andrej Babiš může jako majitel efektivně a s dobrými výsledky řídit vlastní podniky jen na základě svých rozhodnutí a bez dohadovaní s jinými. Jiná věc je ovšem podílet se spolu s ostatními politiky na správě věcí veřejných.

Zobrazeno 5 / 5