Matej-hollan

Matěj Hollan

Profil

Autor působí v Žít Brno, je aktivistou a brněnským politikem.

Image

Komentář

Bydlení pro mentálně postižené ve Svitávce zařízla zbabělost krajských politiků

Při rozhodování o stavbách a projektech je sice nutné vnímat názory místních občanů, avšak úkolem politiků je také vyhodnotit, zda má občanský odpor proti určitému záměru relevantní důvod. A to se ve Svitávce nestalo.

Komentář

Jak může kauza Babiše mladšího pomoci v prosazení potřebných sociálních zákonů

Lidé s duševním onemocněním i jejich blízcí potřebují pomoc státu, aby mohli důstojně bydlet a mít prostředky na péči. Nezbytnými kroky k tomu jsou navýšení výdajů na sociální služby, zákon o sociálním bydlení a reforma psychiatrické péče.

Komentář

Brno Brňanům!

Strana zelených před komunálními volbami Brňanům slibuje, že se zasadí o levnější šalinkarty. Matěj Hollan upozorňuje, že se jedná o opatření, jež je v rozporu s Listinou základních práv a svobod.

Komentář

Brněnská aktualizace územního plánu, hůř už to nejde

Město Brno připravilo Aktualizace územní plánu. Tato souborná změna územního plánu má přes 10 000 stran a vyznat se v ní prakticky nelze.

Komentář

Nahá mezi dobytkem, když řídí Brno bolševici

Matěj Hollan popisuje průběh úterního projednávání aktualizace územního plánu v Brně. Tento dokument stál mnoho milionů a vedle nesrozumitelností obsahuje i řadu právních vad.

Komentář

Kroužkování podle Rekonstrukce státu je šancí pro moderní levici

Chce-li se Česká republika konečně transformovat na lépe fungující stát, musí s všudypřítomnou korupcí něco udělat. Recept jak na to představila Rekonstrukce státu, která prosazuje devět zásadních legislativních opatření.

Zobrazeno 6 / 6