Stejskal

Libor Stejskal

Profil

Autor je pracovník Střediska bezpečnostní politiky při Centru pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. V letech 2008-2009 působil jako bezpečnostní expert Provinčního rekonstrukčního týmu v provincii Logar v Afghánistánu a v letech 2010-2011 jako člen komise pro přípravu Bílé knihy o obraně.

Image

Komentář

Je problém, že prezident nevěří zpravodajským službám?

Nejvyšší představitelé výkonné moci nevěří tajným službám, pohrdají jimi a ještě se tím chlubí. Co z toho plyne? A je to opravdu takový malér, jak v současné vypjaté atmosféře zaznívá?

Komentář

Společná evropská armáda a český postoj k ní

Bezpečnostní analytik Libor Stejskal jmenuje důvody, proč by se měla prohlubovat evropská obranná spolupráce, a hledá odpověď na otázku, jakou by vlastně měla mít podobu.

Komentář

České armádě afghánské dědictví zůstane, dokáže ho ale dobře využít?

Smrt čtyř českých vojáků připomněla, že rozhodnutím o stažení Aliance z Afghánistánu tato mise neskončila. Jednou ale skončí, a bude třeba tuto zkušenost smysluplně zpracovat, aby z ní nezůstaly jen vzpomínky veteránů a bolest pozůstalých.

Esej

Mnichovské trauma

Mnichovské dilema 1938 bude traumatizovat, dokud ho budeme vytrhávat z dějinného a civilizačního kontextu, stavět se do role oběti a vinu svalovat na jiné.

Komentář

Armáda má problém a náš bezpečnostní systém s ní

Armáda a obranyschopnost České republiky asi nebudou jedním z hlavních témat předvolebních kampaní u nás, přesto je důležité se jim věnovat a to z mnoha důvodů. Jak se tedy k této problematice postavit?

Zobrazeno 5 / 5