Vondrou_3

Daniel Vondrouš

Profil

Autor je ředitelem asociace ekologických organizací Zelený kruh.

Image

Komentář

Pošetilý sen o jaderném reaktoru

Snění o jaderné energetice nemá reálný základ. Není čistá, levná ani bezpečná, jak o ní tvrdí její propagátoři. Pokud nechceme zůstat jaderným skanzenem uprostřed Evropy, musíme intenzivně pracovat na využití domácích nefosilních zdrojů.

Image

Komentář

Ministr Ťok, zoufalý král dopravních sítí

Ministr dopravy navrhuje, že kdokoli, kdo by se pokusil v případě dopravních staveb podat námitku proti rozhodnutí stavebního úřadu, musí složit kauci. Může takový krok urychlit výstavbu dálnic, nebo se jedná jen o kouřovou clonu?

Image

Komentář

Poslanecká tvořivost výstavbu infrastruktury neurychlí

Přípravu staveb celonárodního významu neurychlí vymýšlení kliček v zákonech, ale stanovení jasných státních priorit, více kvalifikovaných úředníků a zjednodušené a jednotné rozhodování o stavbách.

Komentář

Nic nemůže ekonomiku poničit tak jako jaderné plány Babišovy vlády

Z programového prohlášení vlády vyplývá, že chce postavit víc jaderných reaktorů, než jich dosluhuje v Dukovanech. Aby na tom ČEZ nezkrachoval, požaduje od státu garance. Ty by ovšem překonaly veškeré dřívější tunely do veřejných peněz.

Image

Komentář

Ministerstvo životního prostředí: rozpustit, vypustit, neřešit

Past nastražená Hnutím ANO sklapla. A uvízl v ní Marian Jurečka s komunisty. Také takto by se dala shrnout kauza kolem ministerstva životního prostředí, která začala před pár týdny.

Komentář

Prostě vás umlčíme

Ministr životního prostředí z ANO se zasloužil o vytunelování občanských práv ze zákona o ochraně přírody. Zašel dál než jeho předchůdci.

Image

Komentář

Jaderné úložiště počesku

Po šesti letech se rozpadá vládní pracovní skupina pro umístění hlubinného úložiště jaderného odpadu. Měla být kompromisem mezi vládou a obcemi. Poslední zbytky vzájemné důvěry se tak rozpadají.

Image

Komentář

O spalovnách, chemičkách a bez lidí

Návrh novely stavebního zákona ministryně Šlechtové přináší řadu omezení týkajících se účasti veřejnosti ve správních řízeních, což je v rozporu s programovým prohlášením vlády.

Komentář

Bod zlomu

Dodrží nová vláda státní sliby a ochrání domovy Severočechů před zbouráním? Postaví se proti masivnímu dotování megalomanských projektů jaderných bloků či vodního kanálu? Koaliční smlouva na tyto a podobné otázky nedává jasné odpovědi.

Komentář

Užitečné sliby i prapodivné nápady volebních programů

Jaké jsou záměry stran s významnějšími volebními preferencemi v oblasti životního prostředí? Jejich analýzu zpracovala Asociace ekologických organizací Zelený kruh. Nápady některých politiků mohou místy působit až absurdně.

Komentář

Zrušit úřad chránící čistý vzduch, vodu a půdu? To myslíte vážně?

Michal Hašek v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny z 31. srpna uvedl, že některá ministerstva jsou zralá na sloučení nebo úplně zrušení. Mimo jiné zmínil ministerstvo životního prostředí. Nevysvětlil ale, proč by tomu tak mělo být.

Zobrazeno 11 / 11