Chci přispět X
_ce1cd2549e9b393ecafaee128e25e2e3d15bc15df4eb363cc6_pimgpsh_fullsize_distr

Ondřej V. Novák

Profil

Autor je absolvent sociologie na FF UK a novinář na volné noze. Zabývá se vědeckou žurnalistikou a dopady moderních technologií na společnost.

Image

Komentář

Ty časy, kdy se kouř jen tak převaloval

Nostalgická glosa Ondřeje V. Nováka k dneškem počínajícímu konci kuřáckých hospod a restaurací a již dávno započatému konci starých, poetických časů.

Image

Komentář

Zaorálek na horské dráze

Po sjezdu sociálních demokratů se o Lubomíru Zaorálkovi mluvilo jako o naději české levice. Dlouhodobě oblíbený liberál, který chce stranu naučit mluvit srozumitelně. Ale stačí jeden překroucený titulek a z hrdiny je persona non grata.

Image

Komentář

Postmoderní voliči a postmoderní politici

Doba post-faktická neexistuje. To jen zbytek populace přejal od intelektuálů postmoderní způsob myšlení, říká Ondřej Novák ve svém komentáři.

Komentář

Hádky, demonstrace, nenávist ... A kvůli komu vlastně?

V konsolidovaných demokraciích je běžné, že úspěšní podnikatelé podporují „své“ politické strany, ale o této podpoře se zpravidla veřejně ví a před volbami se o ní i veřejně mluví.

Komentář

Nikagda nězaBUBUBUděm

David Koller s některými dalšími hudebníky založili iniciativu Nikagda nězabuděm a nově nahráli Krylovu píseň Tak vás tu máme. Upozorňují na to, že nevidí budoucnost v oživování komunistické zombie, ani v pohybu naší země směrem do Kremlu.

Komentář

Upřímné pokrytectví a lumíci na okraji útesu

Ondřej Novák reaguje na text Erika Dohnálka, ve kterém analyzoval to, jak Miroslav Kalousek používá pojem svoboda. Kalouskova obrana svobody je zacílena na segment voličů, jež na danou výzvu může slyšet a který tento termín vnímá stejně jako on.

Zobrazeno 6 / 6