3648_10151543617569264_933981051_n

Jiří Čáslavka

Profil

Autor je etnolog a ekonom, pracuje jako analytik Pražského ústavu pro globální politiku - Glopolis, kde se zabývá výzkumem a ovlivňováním ekonomických, finančních a rozvojových politik. Současně je předsedou hospodářské sekce Strany zelených, ve SZ se věnuje také zahraniční politice.

Komentář

Zelený pohled na potřebu dluhové brzdy a symbolika fiskálního paktu

Podle Jiřího Čáslavky je přistoupení k fiskálnímu paktu až do našeho přijetí eura především symbolickou záležitostí. Zvýšený fiskální dohled EU je navíc zakotven i v mnoha dalších směrnicích prostřednictvím sekundární legislativy EU.

Komentář

Výstraha pro diktátory činí svět bezpečnějším

Vojenský zásah v Sýrii nebude humanitární intervence ani pokus vyřešit občanskou válku. Diktátoři celého světa si ale musí uvědomit, že vše má své limity. Pokud by došlo k oslabení Bašára Asada, tak by mohl být přístupnější diplomatickému jednání.

Komentář

Zahraniční politika podle hradních not

S novým ministrem zahraničí se nejenom vyřešil spor o velvyslance, nově to bude Hrad, kdo bude podstatným tvůrcem zahraniční politiky vlády. Dá se čekat posilování boje proti terorismu a důraz na pragmatickou ekonomickou a obchodní spolupráci.

Zobrazeno 3 / 3