M_a

Michaela Mrowetz

Profil

Autorka je klinická psycholožka, psychoterapeutka, soudní znalkyně. Zpracovala dlouhodobý výzkum „Podpora rané vazby mezi matkou a dítětem v českém porodnictví“. Ve své ordinaci se věnuje ponejvíce lidem s posttraumatickou stresovou poruchou. Přednáší na téma „Podpora rané vazby“ a „PTSD po porodu“. Zpracovává koncept empatického a kontaktního vztahového rodičovství, odborně zpracovává dopady posttotalitního a institucionalizačního syndromu na jednotlivce i společnost a usiluje o změnu v péči o dítě a rodinu jako o jednu jednotku nejen ve zdravotnictví. Více na www.klinickapsycholozka.cz

Komentář

Institucionalizační syndrom a riziko jeho šíření

Klinická psycholožka reaguje na text psychologa Davida Ungera. Vysvětluje, co je posttotalitní a institucionalizační syndrom. A jaké jsou možnosti nápravy.

Komentář

Slzy posttotalitních porodních procesů

Maďarské ženy byly ochromeny hrůzou, když viděly fotky novorozenců z českých porodnic s čísly napsanými na hrudníku fialovou barvou. Realita v Maďarsku zase nahání strach ženám českým.

Komentář

Iniciativu ministra Leoše Hegera vítám

Autorka reaguje na středeční zprávu deníku Mf Dnes o plánu ministra zdravotnictví Leoše Hegera posílit pravomoci porodních asistentek. Podle něj by měly o zdravé ženy pečovat v době těhotenství i po porodu.

Image

Analýza

Psychologie porodu: chiméra nebo realita?

Celospolečenská debata týkající se přístupu porodníků k rodičkám a novorozencům se ještě nerozběhla. Možná je čas začít, neboť okolnosti zrození nás provázejí celý život.

Zobrazeno 4 / 4