Jasurek

Miroslav Jašurek

Profil

Autor je politický analytik a příležitostný publicista, působí v Masarykově demokratické akademii. Zajímá se o sociální a ekonomické dopady globálních trendů, dynamiku sociálních změn, politiku vzdělávání a trh práce.

Image

Komentář

Kdo se bojí demokracie, nesmí na summit

Odmítnutím systému spitzenkandidátů a podporou nominace Ursuly von der Leyenové na post předsedkyně Evropské komise jsme se prostřednictvím premiéra Babiše zakopali ve špatném příkopu a hloupě připravili o vliv.

Image

Komentář

ODS našla svůj komunismus. Najde ČSSD svého člověka?

Možnosti ČSSD inspirovat se u renesance ODS jsou velmi omezené. Jednak ODS zdaleka nedobyla zpět ztracené pozice, jednak zdroje podpory ČSSD ve společnosti měly jinou strukturu; získat zpět ztracenou důvěru pro ni bude mnohem těžší.

Image

Komentář

Třetina obcí vymírá. Problém není na venkově, ale ve městech

Zásadní problém vymírání venkova je důsledkem bezkoncepčního přístupu české politiky. Uchopí někdo téma systémově před komunálními volbami?

Image

Komentář

Pacient jako zákazník, nemocnice jako firma

Hnutí ANO má pro oblast zdravotnictví v programu směsku opatření, která vypadají na první pohled příznivě. Jak tomu bude ve skutečnosti?

Image

Komentář

Pravice sestavila opozici, vláda se ukáže sama

Protože jsme svědky zcela nové politické situace, není zdaleka jasné, jak bude vypadat Babišova vláda, její program a subjekty, u kterých bude hledat podporu.

Komentář

Buďme političtější

Mezi řadou dalších akcí se včera již po sedmé odehrálo setkání u pamětní desky dělníka Václava Sedláčka a medika Jana Opletala organizované Studentskou komorou Rady vysokých škol. Zveřejňujeme projev Miroslava Jašurka, který zde zazněl.

Image

Komentář

„Prestižní“ české školy a talentovaní Slováci

Jako bychom v oblasti vysokého školství žili v České republice stále ve starých poměrech: nové výzvy pro nás nejsou takové téma, jako pro naše slovenské sousedy. Pokračujeme v seriálu dvojčlánků k dvacátému výročí rozpadu Československa.

Zobrazeno 7 / 7